Mercedes zahájil výrobu nového E Coupé. Pro závod v Brémách to je už desátý model

  • Mercedes-Benz E Coupé se vyrábí v továrně v německých Brémách 

  • Je to už desátý model, který zde vzniká 

  • První exempláře vyrazí k zákazníkům během jara 

Automobilka Mercedes-Benz oficiálně oznámila zahájení výroby modelu E Coupé, který se veřejnosti poprvé představil teprve nedávno na autosalonu v Detroitu. Případní zájemci už mohou podávat objednávky, první hotové exempláře vyrazí k zákazníkům během jara.

Doporučujeme: Nový Mercedes-Benz E Coupé je větší, prostornější a přivítá vás zadními světly

Produkci Mercedesu E Coupé obstará továrna v Brémách. Jde tak už o desátý model, který zde vzniká. Nové kupé se bude vyrábět na jedné lince spolu se všemi variantami třídy C, s roadstery SL a SLC, stejně jako s GLC a GLC Coupé. V nabídce doplní nová generace třídy E Coupé dříve představený sedan, kombi a oplastované provedení All Terrain.

I když by se mohlo zdát, že program továrny v Brémách je už teď dost bohatý, v budoucnu by měla být produkce ještě pestřejší. Mercedes oznámil, že se zde budou ještě do konce této dekády vyrábět všechny druhy pohonu. To znamená nejen spalovací motory a hybridy, ale také elektromobily a dokonce i auta s palivovými články.

Doporučujeme: Mercedes-Benz třídy E All-Terrain je „esko“ pro špatné cesty [první jízdní dojmy]

Nový Mercedes-Benz E Coupé narostl oproti svému předchůdci ve všech směrech. Díky tomu by měl být také prostornější. Pro začátek bude k dispozici paleta zahrnující jeden vznětový (220 d) a tři zážehové motory (200, 300 a 400 4Matic). Na českém trhu startuje nové kupé částkou 1 322 530 Kč.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: