Mercedes v Česku představil ostré GLE Coupé. Použil k tomu videokonferenci

  • České zastoupení Mercedesu ve středu předvedlo novinářům a zákazníkům model AMG GLE 53 4Matic+ kupé

  • Vzhledem k pandemii koronaviru se představení vozu odehrálo pomocí videokonference

  • Auto má benzinový šestiválec o výkonu 435 koní, stojí 2,6 milionu korun

Netradiční premiéra nového vozu v Česku se odehrála ve středu večer. Zatímco moderátoři předváděli luxusní SUV s dlouhým jménem Mercedes-AMG GLE 53 4Matic+ kupé, novináři a hlavně potencionální zákazníci seděli doma u počítače. Předvedení automobilu sledovali pomocí videokonference a dotazy pak pokládali přes chat. Akce trvala zhruba dvě hodiny.

Mercedes-AMG GLE 53 4Matic+ kupé je nejdostupnější verzí daného modelu, která prošla úpravou divize AMG v Affalterbachu. Začíná totiž na ceně 2 599 080 korun. Pohání ji přeplňovaný benzinový šestiválec s řadovým uspořádáním, který dosahuje výkonu 320 kW, tedy 435 koní. Točivý moment má hodnotu 520 Nm. Díky tomu auto zrychlí z nuly na 100 km/h za 5,3 sekundy a maximální rychlost je omezena na 250 km/h.

Rozmazlí vás masáží, vůní i barvami. Vyzkoušeli jsme komfortní funkce Mercedesu GLE

Protože jde o vůz z dílny AMG, vyznačuje se typickými prvky výbavy. K řazení například slouží automatické převodovka AMG Speedshift TCT 9G s devíti rychlostmi. O nastavení vzduchového podvozku se zase stará program AMG Ride Control+. Mercedes stojí v základu na 20“ kolech rovněž s logem AMG, dají se ale dokoupit i větší disky o velikostech 21 až 22 palců.

Luxusní kabinu zdobí detaily od AMG
Čtyři masivní výfuky se starají o drsný zvuk

Chován vozu lze nastavovat manuálně po jednotlivých položkách, tak jak je u AMG zvykem, nebo si volit jízdní režimy. Program AMG Dynamic Select nabízí módy Comfort, Sport i Sport+. Ve sportovních módech si auto sedne o 10 mm blíž vozovce, v komfortním se pak automaticky snižuje při rychlostech nad 120 km/h. Vůz se ale může vypravit i do terénu, protože vzduch umožní zvýšení světlé výšky o 55 mm oproti standardu. V přírodě pomůže i pohon všech kol 4Matic+, ten je ale spíš určen na zlepšení dynamiky na silnic nebo na okruhu.

Auto je vybaveno 48V sítí, kterou využívá například startér-alternátor EQ Boost, který při rozjezdu vozu pomáhá s rychlým nástupem akcelerace. Průměrná spotřeba auta by měla být podle tabulky 9,3 litru benzinu na 100 km. Mercedes doporučuje minimálně 98oktanové palivo. Mercedes-AMG GLE 53 4Matic+ kupé si prohlédněte v přiložené fotogalerii.

Mercedes v Česku představil ostré GLE Coupé. Použil k tomu videokonferenci
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: