Mercedes představuje novou třídu X jako obytňák i jako pojízdnou kuchyň

  • Mercedes-Benz představil dvě nové verze třídy X určené pro cestovatele

  • Na výstavě CMT 2018 ve Stuttgartu bude k vidění obytné provedení a varianta s kuchyní integrovanou na korbě 

  • Zatím se jedná pouze o koncepty

Třináctého ledna odstartuje ve Stuttgartu veletrh Caravan, Motor, Touristik (CMT) 2018, kde bude vystavovat i automobilka Mercedes-Benz. Ta sem přiveze kromě dnes už známých modelů Marco Polo také dva nové koncepty,  založené na terénní třídě X. V jednom případě jde o čistokrevný obytný vůz, v tom druhém dostal německý pick-up (s japonskými kořeny) alespoň kuchyň.

Doporučujeme: Pick-up Mercedes-Benz třídy X je vyšňořený Nissan Navara

Obytné provedení používá demontovatelnou nástavbu, kterou připravila společnost Tischer. Vnitřní prostor není sice nijak velký, ale pořád nabídne téměř dva metry na výšku. V malé alkovně se vyspí dvojice dospělých osob na posteli široké 150 cm a lůžko pro třetího pasažéra lze získat složením třímístné lavice. Kromě toho je uvnitř připravena dokonce také koupelna a malá kuchyň.

V druhém případě budete pro přespání potřebovat střešní stan, protože prostor korby obsadila kuchyň. Společnost VanEssa stvořila v podstatě velký vysouvací šuplík, ve kterém je integrováno vše potřebné. Od vařiče, přes ledničku, až po dřez. Druhou polovinu korby zabírá další výsuvný modul sloužící jako úložný prostor. Celá korba je schovaná pod krytem vyrobeným ve stylu jachet z týkového dřeva.

Doporučujeme: 8 skutečností, které nám o Mercedesu-Benz třídy X prozradily nové koncepty

Podle tiskové zprávy se německý trh s obytnými automobily těší velkému růstu. Pouze od ledna do října loňského roku bylo v Německu registrováno přes 38 tisíc nových obytných vozů napříč všemi kategoriemi. Obytná auta jsou čím dál populárnější také v České republice.

Nápad s pojízdnou kuchyní není ničím originálním. Před časem například Land Rover připravil na základech nové Discovery koncept určený speciálně pro potřeby slavného kuchaře Jamie Olivera. I ten používal vzadu výsuvný modlu, ale navíc nabízel i opravdové speciality. Třeba toustovač mezi předními sedadly nebo nádoby na kolech, ve kterých se během jízdy utlouklo máslo.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: