Mercedes-Maybach GLS 600 je reakcí na Bentaygu a Cullinan. Zaměření na čínský trh nezapře

  • Mercedes-Maybach GLS 600 je nejluxusnější variantou nedávno představené nové třídy GLS

  • Pohání ho mild-hybridní V8 s výkonem 410 kW

  • Interiér je prozatím striktně čtyřmístný a maximálně luxusní

  • GLS 600 se začne prodávat na vybraných trzích ve druhé polovině příštího roku

Mercedes během necelých dvou let uvádí na trh další model Maybach. Luxusní značka, která se zaměřuje na konkurenci britským výrobcům Rolls-Royce a Bentley, tentokrát představuje velkoprostorové SUV na základech modelu GLS.

Oficiální premiéra Mercedes-Maybach GLS 600 proběhla v čínském Kuang-čou, což není náhoda, kdybyste to náhodou nepoznali z designu, který je pro Evropana těžko zkousnutelný. Mercedes se tím ani netají. Jeho zástupci uvedli, že dvě třetiny aut jdou k čínským zákazníkům.

Mercedes-Maybach se začne prodávat ve čtyřmístné konfiguraci. Později dorazí i pětimístné provedení
Majielé pětimístných variant se ochudí o středový tunel s minibarem a ledničkou

Maybach GLS 600 se zvenku kromě jiné masky od svých méně prestižních sourozenců zase tak moc neliší. Unikátní jsou především 22palcová vícepaprsková kola. V nabídce jsou dokonce 23palcová. Dalším výrazným prvkem verze Maybach je dvoubarevné lakování karoserie.

Interiér je ale úplně jiné kafe. Nedá se říct, že běžné GLS či nová verze AMG byly nějak ošizené, ale ve srovnání s prozatím pouze čtyřmístným interiérem Maybachu působí tak trochu jako chudý příbuzný. Zadní dvě řady sedadel nahradily dvě klimatizované pohovky s masážemi a velký středový tunel s ovládacím tabletem a vysunovacími stolečky. Nechybí ani lednička a minibar.

Mercedes-Maybach S má po faceliftu. Dostal více barev, novou masku a efektnější kola

Maximální komfort uvnitř vozu zajišťuje vylepšená vnitřní izolace a adaptivní vzduchové odpružení s aktivními stabilizátory. Zdrojem hnací síly je dvakrát přeplňovaný osmiválec 4,0 l s výkonem 410 kW a točivým momentem 730 Nm, který byl speciálně naladěn divizí Maybach. Hnací sílu na všechna čtyři kola posílá 9stupňový automat.

Druhý model značky Maybach se k prvním zákazníkům dostane ve druhé polovině příštího roku.

Mercedes-Maybach GLS 600 je reakcí na Bentaygu a Cullinan. Zaměření na čínský trh nezapře
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: