Mercedes-Maybach G 650 Landaulet je nádherné monstrum, které nemá obdoby

  • Mercedes-Maybach G 650 Landaulet je luxusnější G 4×42 s prodlouženým rozvorem a plátěnou stahovací střechou 

  • O pohon se stará přeplňovaný dvanáctiválec 

  • Dohromady vznikne 99 exemplářů 

  • Světová premiéra proběhne na autosalonu v Ženevě 

Mercedes konečně představil své překvapení týkající se třídy G. Po neoficiálních fotkách tak přichází oficiální fotogalerie, video i kompletní informace týkající se modelu Mercedes-Maybach G 650 Landaulet. Jak už možná víte, jde o dvanáctiválcovou třídu G postavenou na podvozku z G 500 4×42 a doplněnou o plátěnou stahovací střechu.

Doporučujeme: Mercedes-Benz třídy G se vyrábí od roku 1979. Přesto se mu letos dařilo historicky nejlépe

Mercedes-Maybach G 650 Landaulet bude pravděpodobně nejluxusnější terénní automobil na trhu a zcela jistě je to první offroad se značkou Maybach v historii. Německá automobilka dala dohromady nekompromisní terénní schopnosti verze 4×42 a luxusní charakter limuzín, kde majitel sedává vpravo vzadu.

Nový Landaulet (skoro se nám chce přejmenovat tohle auto na „Landaúlet“) je dlouhý 5345 mm a vysoký 2235 mm. Rozvor náprav byl prodloužen o 578 mm na konečných 3428 mm. Přes tyto obří rozměry jde pouze o čtyřmístný automobil. První řada sedadel je skrytá pod klasickou pevnou střechou, zatímco pasažéři vzadu si mohou elektricky stáhnout plátěnou část střechy. Obě řady jsou oddělené přepážkou a tu lze po stisku tlačítka změnit z průhledné na neprůhlednou.

Doporučujeme: Mercedes-AMG E63 S Combi dostal pohon všech kol s driftovacím režimem

Luxus je samozřejmě prvotřídní. Mercedes připravil dvoubarevné čalounění Designo, nechybí masáže, multimediální systémy a tak podobně. Podvozek dostal světlou výšku 450 mm, takže je zde ještě výsuvný schůdek. Aby se panu majiteli lépe nastupovalo.

Der neue Mercedes-Maybach G 650 Landaulet: Streng limitiert: Open-Air-Luxus on- und offroad
Nejluxusnější terénní vůz na trhu a zároveň první offroad se značkou Maybach v historii, to je G 650 Landaulet
Der neue Mercedes-Maybach G 650 Landaulet: Streng limitiert: Open-Air-Luxus on- und offroad
Stáhnout lze pouze zadní část střechy, přičemž se tak děje samozřejmě elektricky. Interiér je maximálně luxusní

O pohon se stará přeplňovaný dvanáctiválec. Mercedes v aktuální tiskové zprávě techniku ani jízdní vlastnosti blíže nerozvádí. Přislíbil pouze základní parametry 463 kW (630 k) a 1000 Nm. Ani přesnou hmotnost neznáme, ale jisté je, že na tohle auto vám klasický řidičský průkaz skupiny B stačit nebude. Už základní G 500 4×42 se totiž do 3,5 tuny vejde jen velmi těsně.

Světová premiéra je naplánovaná na ženevský autosalon, na trh dorazí tato specialita v průběhu podzimu. Vůz se bude vyrábět v Rakousku. Pokud máte zájem, asi byste otálet neměli. Mercedes vyrobí omezenou sérii čítající pouze 99 exemplářů.

Mercedes-Maybach G 650 Landaulet je nádherné monstrum, které nemá obdoby
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: