Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily

  • Studie Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet navazuje na Coupé z minulého roku 

  • Vůz měří na délku téměř šest metrů, je ale dvoumístný

  • Spalovací motor v autě nehledejte, jde o luxusní elektromobil 

  • Dojezd má přesahovat 500 km

Mercedes ukázal další ze série svých efektních konceptů. Po Vision EnerG-Force z roku 2012, AMG Vision Gran Turismo z roku 2013, Vision Tokyo z roku 2015 a Vision Mercedes-Maybach 6 Coupé představeném loni přichází Mercedes-Maybach 6 Cabriolet. Žádný velké motory ale nečekejte, opět se jedná o velmi výkonný elektromobil.

Doporučujeme: Test Mercedes-Benz S 500 Cabriolet — a nic víc vás nezajímá

Jak název napovídá, letošní kabriolet, opět představený na Pebble Beach, navazuje na kupé z minulého roku. A znovu jde o automobil impozantních rozměrů. Na délku vůz měří 5700 mm, široký je 2100 mm a vysoký 1340 mm. Design připomínající luxusní jachty podtrhují efektní kola o velikosti 24 palců.

Interiér je samozřejmě maximálně luxusní. Dominuje mu čalounění bílou kůží Nappa a obří displej táhnoucí se od přístrojového štítu až za zadní sedadla. Posádka bude mít k dispozici virtuálního asistenta, kterému bude moci zadávat různé úkoly. Vůz pak ohlídá také váš zdravotní stav, a to prostřednictvím biometrických senzorů.

Doporučujeme: Chcete Maybach G 65 Landaulet? K dispozici jsou hned tři, potřebujete ale 30 milionů

Ačkoliv tenhle luxusní kabriolet dostal tak dlouhou kapotu, že by se pod ní zaručeně vešel i dvanáctiválec, žádnou spalovací jednotku nečekejte. Technika je shodná s loňským kupé. Jedná se tedy o elektromobil využívající čtyři elektromotory. Celkový výkon je 550 kW (750 k), zrychlení z nuly na 100 km/h trvá méně než čtyři sekundy a maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Mercedes slibuje dojezd více než 500 km.

Pokud se vám německá novinka zamlouvá, ale chtěli byste normální spalovací motor, řešení naštěstí existuje. Minulý rok byl představen Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet. Ten je sice menší, ale ani jeho pět metrů vám ostudu neudělá. O pohon se navíc stará dvanáctiválec převzatý z S 65 AMG. Problém je pouze v tom, že Mercedes prodal pouze 300 exemplářů, takže asi nebude úplně jednoduché si nějaký z nich koupit.

Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: