Mercedes-Benz Vision EQ Silver Arrow odkazuje na slavné dvanáctiválce, jezdí však na elektřinu

  • Studie Vision EQ Silver Arrow vzpomíná na slavná rekordní auta

  • Je to ale elektromobil s dojezdem 400 km

  • Sériová výroba v plánu není, je to jen designový experiment

Ačkoli se nová designová studie Mercedesu odkazuje na legendární „Stříbrné šípy“ z třicátých let, které vytvářely rychlostní rekordy, historický odkaz se týká jen názvu a designu. Studie EQ Silver Arrow je totiž elektromobil. A jak by si takové auto nějaký přeplňovaný dvanáctiválec zasloužilo! Ale to se už dnes nenosí.

Mercedes Benz Showcar Vision EQ Silver Arrow, 2018
Vision EQ Silver Arrow se odkazuje na legendární rekordní Merceded W125, který v roce 1938 urazil letmý kilometr rychlostí 432,7 km/h
Mercedes Benz Showcar Vision EQ Silver Arrow, 2018
Novinka má ale výhradně elektrický pohon, i když výkon 750 koní je velice pěkná hodnota. S výrobou se nepočítá, Vision EQ Silver Arrow je pouze studie

Dvanáctiválec měl právě legendární Mercedes W125, který v lednu 1938 stanovil rychlostní rekord na letmém kilometru. Hodnotu 432,7 km/h platnou na veřejné silnici překonal až nedávno Koenigsegg Agera RS. Rekordní Mercedes W125 byl na rozdíl od závodního vozu svázaného regulacemi (například maximální dovolená hmotnost 750 kg) vybaven dvěma kompresory přeplňovaným dvanáctiválcem 5,6 l o výkonu 736 koní. Ano, pořád se bavíme o autě z roku 1938.

Doporučujeme: Test Mercedes-Benz S 400 d 4Matic – Stále na špici

Novinka se ale spoléhá výhradně na elektromotory. Řidič si ale může zvolit akustický doprovod a z reproduktorů pak může slyšet zvuk monopostu formule 1, případně třeba klasického osmiválcového sedanu či kombi AMG. Výkon elektromotorů dosahuje hodnoty 750 koní. Energii dodává kompaktní 80kWh akumulátor. Dojezd je zhruba 400 km a vůz se může nabíjet také indukčně za jízdy.

Studie Mercedes-Benz Vision EQ Silver Arrow je především designové cvičení, neklade si za cíl naznačovat trend designu německé značky. Je plná pozoruhodných detailů, jako jsou například částečně zakrytá 168paprsková kola nebo vyklápěcí kokpit s panoramatickým displejem a virtuální realitou. Zajímavé jsou také pneumatiky Pirelli o rozměru 255/25 R24 vpředu a 305/25 R26 vzadu se vzorkem ve tvaru trojcípé hvězdy.

Mercedes-Benz Vision EQ Silver Arrow odkazuje na slavné dvanáctiválce, jezdí však na elektřinu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: