Mercedes-Benz třídy G se vyrábí od roku 1979. Přesto se mu letos dařilo historicky nejlépe

  • Mercedes-Benz třídy G se vyrábí od roku 1979

  • V podstatě je to velmi zastaralý vůz, přesto letos zaznamenal výrobní rekord

  • V roce 2016 se produkce dostala přes 20 000 exemplářů, což se ještě nikdy v historii nestalo

Automobilky obvykle obměňují jednotlivé generace svých modelů zhruba po šesti letech. Konkurence se totiž neustále zlepšuje a zájem zákazníků postupně upadá. Jenže existují i výjimky. Jako například Mercedes-Benz třídy G. V roce 2016 dosáhla jeho produkce historicky nejlepších čísel a to je tento model ve výrobě už dlouhých 37 let.

Doporučujeme: 8 skutečností, které nám o Mercedesu-Benz třídy X prozradily nové koncepty

U Mercedesu se aktuálně slaví skutečnost, že produkce třídy G překročila v roce 2016 hranici 20 000 exemplářů. V jednom roce se tolik kusů tohoto modelu ještě nikdy dříve nevyrobilo, přestože produkce běží od roku 1979. Letošním jubilejním exemplářem je verze G 63 AMG vybavená zástupem nadstandardních prvků z programu Designo. Jde například o bílý lak karoserie „designo mystic white bright“, který je na vůz nanášen ručně.

Výrobu Mercedesu-Benz třídy G zajišťuje společnost Magna Steyer. Jak asi víte, její továrna leží v rakouském Štýrském Hradci. Za 37 let produkce se z tohoto modelu stala off-roadová legenda. Dohromady bylo vyrobeno přibližně čtvrt milionu kusů.

Mercedes-Benz třídy G se vyrábí od roku 1979. Přesto se mu letos dařilo historicky nejlépe
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: