Mercedes-Benz GLA dostal v rámci faceliftu upravenou tvář a jednu novou motorizaci

  • Modernizace Mercedesu-Benz GLA přinesla upravený vzhled, rozšířenou výbavu a několik technických změn 

  • Nová motorizace je jen jedna — zážehový čtyřválec 220 s pohonem všech kol 4Matic

  • Facelift přinesl také nové diodové světlomety, upravenou aerodynamiku a vylepšené čalounění

  • Omlazený Mercedes-Benz GLA vstoupil do prodeje dnešním dnem

Další novinkou autosalonu v Detroitu je modernizovaný Mercedes-Benz GLA. Aktuální facelift sice žádnou revoluční změnu nepřinesl, ale lehce pozměnil řadu drobností od vnějšího designu přes interiér až po nabídku motorizací. Dobrou zprávou pro případné zájemce budiž fakt, že spolu s dnešním odhalením rovnou začal Mercedes tuto novinku také prodávat.

Doporučujeme: Plug-in hybridní koncept Audi Q8 naznačuje chystaného soupeře Range Roveru

Nejviditelnější změnou je upravená přední část, nová litá kola a případně i nová barva karoserie „Canyon Beige“. Součástí výbavy mohou být také diodová hlavní světla, která jsou další z novinek této modernizace. Měnily se rovněž koncové svítilny. Brzdová světla a blinkry teď pracují ve třech režimech. Ve dne svítí s větší intenzitou, v noci se intenzita sníží. Třetí úroveň se uplatní při stání automobilu v noci, například před křižovatkou. Brzdová světla v tu chvíli sníží svou intenzitu, aby neoslňovala ostatní řidiče.

Upravená karoserie s sebou přináší i vylepšenou aerodynamiku. Optimalizace se týká předních sloupků, zpětných zrcátek, podvozku a dokonce i tlumiče výfuku. Ve výsledku došlo ke zlepšení součinitele odporu vzduchu z původních 0,29 na 0,28 (verze 45 AMG má 0,33). Do interiéru se nastěhovalo vylepšené čalounění a upravovaly se také detaily typu ovladačů sedadel.

Doporučujeme: BMW X4 xDrive20d vs. Mercedes-Benz GLC Coupé 250d 4Matic: ve stopách X6

Techniky se modernizace příliš nedotkla. Všechny verze by měly být lehce úspornější díky vylepšené aerodynamice, opravdovou novinkou je ale pouze příchod zážehového čtyřválcového dvoulitru spojeného s pohonem všech kol. Verze 220 4Matic má vyplnit mezeru mezi benzinovou šestnáctistovkou 200 a silnější variantou dvoulitru 250. Stejně jako například u třídy A nabídne nová motorizace maximální výkon 135 kW (183 k) a vrchol točivého momentu 300 Nm.

Na samotném vrcholu nabídky stojí verze GLA 45 AMG 4Matic. Stále disponuje výkonem 280 kW (380 k), změny se ale dotkly převodovky. Sedmistupňový automat dostal kratší převody od trojky po sedmičku.

Pokud se vám upravené GLA líbí, můžete si rovnou nachystat potřebný finanční obnos. Mercedes spustil prodej spolu s odhalením modernizované verze. Nejlevnější GLA modelového roku 2017 (GLA 180) stojí na německém trhu 28 940,8 eur.

 

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: