Mercedes-Benz chystá nový speciál. Bude to třída G 4×4(2) v provedení kabriolet?

  • Mercedes slíbil překvapení týkající se třídy G 

  • Nová verze má navázat na G 63 AMG 6×6

  • První fotografie naznačuje, že půjde o G 4×42 s karoserií kabriolet 

Automobilka Mercedes má neskutečně široký záběr, kdy na jedné straně produkuje malé elektromobily a na straně druhé neuvěřitelně drahé speciály. Určitě si vzpomenete na šestikolovou třídu G, která vznikla v omezené sérii. Tu následovala verze G 4×42 a brzy by měl přesně do této skupiny přijít další vůz. Naznačuje to první oficiální fotka.

Doporučujeme: Mercedes-Benz třídy G se vyrábí od roku 1979. Přesto se mu letos dařilo historicky nejlépe

Mercedes přímo neříká, o co konkrétně půjde, nicméně podle zmíněného snímku to vypadá na model G 4×42 se stahovací střechou. Důkazem budiž kovový kryt pod nárazníkem, obrovské karbonové blatníky a hlavně prosvítající část portálové nápravy. Všechno to jsou prvky, které najdeme na verzi 4×42. Registrační značka s nápisem G 65 by mohla naznačovat také přítomnost dvanáctiválcového motoru.

Jen si to představte. Třída G v provedení kabriolet na neskutečně vysokém podvozku s dvanáctiválcem pod kapotou a zcela zaručeně astronomickou cenou. Mohlo by se zdát, že jde o obrovský nesmysl, ale to je také přesně důvod, proč Mercedes takové auto vyrobí. Můžeme si být jisti, že G 4×42 se stahovací střechou by určitá skupina zákazníků vzala útokem.

Zda máme s našimi odhady pravdu, nebo půjde nakonec o něco jiného, to ukážou nadcházející týdny. Každopádně se na tohle auto hodně těšíme.

g_fkabriu

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: