Mercedes-AMG Project One dostane pět motorů a výkon 1020 koní při hmotnosti 1,3 tuny

  • Chystaný hypersport z dílny automobilky Mercedes-Benz bude používat pět motorů 

  • Spalovací jednotka se do tohoto modelu nastěhuje z monopostů F1

  • Další čtyři motory budou elektrické 

  • Celkový výkon systému dosáhne hodnoty 1020 koní, zatímco hmotnost by se měla pohybovat kolem 1,3 tuny

O připravovaném extrémním sportovním automobilu značky Mercedes-Benz se mluví již delší dobu. Nově se na internetu objevily informace prozrazující základní technické údaje. Jak se dalo čekat, Mercedes-AMG Project One bude neuvěřitelně rychlý.

Doporučujeme: Supersport od Mercedesu — 1000 koní, až 11 000 ot./min a generálka po 50 000 km

Chystaný německý hypersport bude hybridem, přičemž hnací ústrojí dostane hned pět motorů. Coby spalovací základ poslouží přeplňovaný šestiválec o objemu 1,6 l původem z F1. Už dříve se psalo, že tento motor bude možné točit až na 11 000 ot./min, respektive že se počítá s generálkou každých 50 tisíc kilometrů. Kromě této jednotky ale dostane Project One ještě další čtyři elektromotory. Dva budou vzadu pomáhat spalovací jednotce, další elektromotory najdeme vpředu. U každého kola bude jeden.

Jak píší kolegové z Motor1 s odvoláním na Automobile Magazine, celkový výkon tohoto složitého systému je 761 kW (1020 k). Informace týkající se dynamiky zatím dostupné nejsou, ale už teď je jasné, že Project One bude neuvěřitelně rychlý stroj. Kromě vysokého výkonu se může spolehnout na pohon všech kol a hlavně nebude příliš těžký. Aktuální informace slibují hmotnost kolem 1,3 tuny.

Doporučujeme: Modernizovaný Mercedes třídy S dostal řadové šestiválce a osmiválec z AMG GT

Budoucí zákazníci dostanou spolu s tímto automobilem nejen možnost vysoce expresního svezení, v některých zemích se dočkají také nízkých emisních daní. V čistě elektrickém režimu totiž Mercedes-AMG Project One zvládne 48 kilometrů. Sériová verze by se měla představit už na podzim na autosalonu ve Frankfurtu. Mercedes nevyrobí více než 275 exemplářů, přičemž 225 kusů z této série už zná svého majitele.

Mercedes-AMG Project One dostane pět motorů a výkon 1020 koní při hmotnosti 1,3 tuny
Ohodnoťte tento článek!
3.9 (77.14%) 7 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: