McLaren chystá nejvýkonnější silniční model ve své historii. Už teď je vyprodaný

  • McLaren připravuje hypersportovní novinku, která bude odkazovat na slavný model F1

  • Vznikne pouze 106 kusů, všechny už znají majitele 

  • Půjde o historicky nejvýkonnější silniční McLaren

McLaren chystá nový hypersportovní model. Mnoho se o něm zatím neví, automobilka ovšem aktuálně zveřejnila jednu designovou skicu a pár základních informací. Z nich nejdůležitější je zřejmě skutečnost, že celá chystaná produkce je už teď vyprodaná. Pokud tedy v současnosti s McLarenem neřešíte, jakou barvu a jaké čalounění bude mít váš exemplář, máte smůlu.

Doporučujeme: Nejdražší McLaren P1 v historii byl prodán za 60 milionů. Nejen proto, že je modrý

Automobilka prozatím označuje chystaný hypersport jako BP 23. To je zkratka slov „Bespoke Project“ (zakázkový projekt). Dvojka v označení symbolizuje fakt, že jde o druhý takový projekt divize MSO (McLaren Special Operations). A trojka upozorňuje na přítomnost tří sedadel. Podobně jako to měl McLaren F1.

Podle tiskové zprávy půjde o nejvýkonnější silniční McLaren, jaký si kdy zákazníci mohli pořídit, navíc opatřený nejpropracovanější aerodynamikou. To znamená, že bude výkonnější než model P1, který disponuje výkonem 674 kW (916 k) a umí sprint z klidu na 100 km/h za 2,8 s. Maximální rychlost v jeho případě dosahuje hodnoty 350 km/h a je daná omezovačem.

Doporučujeme: Ženeva 2017 — McLaren 720S stojí skoro sedm milionů

McLaren vyrobí pouze 106 kusů, stejně jako u modelu F1. Všechna auta ovšem už teď znají svého majitele. První vybraní zájemci se dočkají nového extrémně rychlého McLarenu přibližně za dva roky.

mclaren

McLaren chystá nejvýkonnější silniční model ve své historii. Už teď je vyprodaný
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: