McLaren 720S Spider: Do prodeje míří extrémně rychlý roadster. Stojí sedm milionů

  • McLaren 720S představený minulý rok dostal verzi Spider 

  • Opět se můžete těšit na spoustu karbonu a neuvěřitelnou dynamiku 

  • Zrychlení z nuly na 200 km/h proběhne za 7,9 s, nejvyšší rychlost je přes 340 km/h

  • Na německém trhu stojí tato novinka 273 000 eur 

Minulý rok byl na ženevském autosalonu představen McLaren 720S coby první vůz řady Super Series vybavený novým karbonovým monokokem Monocage II. Právě na něj aktuálně navazuje novinka v podobě otevřené verze Spider. Pokud máte zájem, můžete si tenhle extrémně rychlý roadster rovnou objednat. V přepočtu stojí zhruba sedm milionů a první zákazníci se dočkají svého exempláře v březnu příštího roku.

Základní technika je samozřejmě shodná s kupé 720S. Zajímavá je skutečnost, že karbonový monokok je údajně natolik pevný, že technici nemuseli přidávat další výztuhy, jak se to obvykle při přeměně karoserie kupé na nějaký kabriolet nebo roadster dělá. Navíc jsou zde pouze ochranné oblouky za hlavami cestujících a i ty jsou vyrobené z karbonu. Díky tomu zůstal také otevřený McLaren 720S velmi lehký. Oproti kupé přibral jen 49 kg. Suchá hmotnost vozu je 1332 kg.

Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz

Stejně jako spousta jiných dílů je i střecha vyrobená z karbonu. Zájemci si ale mohou objednat také střešní okno. To navíc umí elektronicky regulovat svou průhlednost a po vypnutí motoru automaticky ztmavne tak, aby se interiér na slunci příliš nerozpálil. Na manipulaci se střechou potřebuje McLaren 720S Spider pouze 11 sekund, přičemž u toho může jet maximálně 50 km/h.

Motor už známe ze základního kupé. Dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec disponuje parametry 529 kW (720 koní) a 700 Nm. Zrychlení z nuly na 100 km/h tato novinka zvládne za 2,9 s, z nuly na 200 km/h to trvá pouze 7,9 s a nejvyšší rychlost je 341 km/h. Se staženou střechou se McLaren 720S Spider rozjede „pouze“ na 325 km/h. V porovnání s kupé jsou zmíněné hodnoty prakticky identické. Pro představu, roadster je při zrychlení 0-200 km/h pomalejší jen o jednu desetinu sekundy.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: