Mazda představí na autosalonu v Tokiu dvě premiéry

  • Koncept kompaktního hatchbacku přijíždí s novou technikou včetně motoru SKYACTIV-X

  • Designová vize naznačuje směřování designu inspirovaného stylem KODO u vozů nové generace

  • K vidění bude rovněž zcela nová Mazda CX-8 a speciální edice Mazdy MX-5

Společnost Mazda Motor Corporation představí na letošním autosalonu v Tokiu dvě nové koncepční studie. Jedna je předzvěstí příští generace sériových modelů značky, druhá ukazuje, kudy se bude ubírat její design. Na autosalonu, který je pro veřejnost otevřen od 28. října do 5. listopadu (v návaznosti na dva tiskové dny 25. a 26. října), Mazda vystaví rovněž zážehový motor SKYACTIV-X.

Produktový koncept má podobu kompaktního hatchbacku s designem i technikou nové generace. V Tokiu bude mít světovou premiéru. Disponuje novou architekturou SKYACTIV-vehicle a je poháněn motorem SKYACTIV-X, prvním komerčně nasazeným* benzinovým motorem využívajícím vznětový princip spalování. Technická řešení vozu se řídí konstruktérskou filozofií Mazdy, která vychází z lidských potřeb. Výsledkem je vůz s vynikající dynamikou a atraktivním exteriérem.

Designová studie pak definuje novou designovou koncepci značky Mazda. Jedná se o hlubší vyjádření celosvětově oceňovaného designového slohu KODO, který debutoval v roce 2012 na modelu Mazda CX-5.

K vidění bude rovněž Mazda CX-8, nový crossover se třemi řadami sedadel a významně zdokonaleným „čistým“ vznětovým motorem SKYACTIV-D 2,2 l, nebo Mazda MX-5 ve speciální edici Red Top. Mazda CX-8 se v Japonsku začne prodávat od prosince. Mazda MX-5 bude mít tmavě červenou střechu a čalounění kůží nappa v kaštanovém odstínu.

„V srpnu jsme oznámili Sustainable Zoom-Zoom 2030, naši dlouhodobou vizi technického vývoje, která stanovuje, jak chce Mazda využít radost z jízdy, tedy jeden z fundamentálních aspektů přitažlivosti automobilu, k řešení problémů, jimž čelí lidé, planeta i společnost. Tato vize zavazuje Mazdu k výraznému snížení emisí CO2 a my jsme přesvědčeni, že nejlepší cestou, jak toho dosáhnout, je zmenšit emise v reálním provozu, zatímco budeme nabízet mix spalovacích motorů a elektrifikovaných řešení v závislosti na energetické situaci a energetickém mixu každého regionu,“ řekl Masamiči Kogai, prezident a generální ředitel Mazdy. „Naše letošní expozice představuje pro Mazdu začátek nové éry. Předvedeme koncept designu a technologií, které bude definovat celou novou generaci automobilů značky Mazda. Patří k nimi i motor SKYACTIV-X – realizace myšlenky, o níž dlouhá léta světový automobilový průmysl snil.“

Tisková konference Mazdy se koná 25. října ve 13.40 místního času.

* K srpnu 2017, dle vlastního šetření

Mazda představí na autosalonu v Tokiu dvě premiéry
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: