Máte Jaguar XK a chcete F-Type? Řešení existuje a ani nemusíte své XK prodávat

  • Majitelé Jaguaru XK si mohou nechat vůz upravit tak, aby vypadal jako aktuální F-Type

  • Přestavbu nabízí britská společnost Grantley Design v přepočtu za zhruba 300 000 Kč

  • Jaguar XK je čtyřmístný předchůdce současného F-Type

Dejme tomu, že máte v garáži Jaguar XK, který nechcete prodat, ale velice se vám líbí současný F-Type. Řešením je samozřejmě nákup aktuálního roadsteru/kupé, jenže to bude vyžadovat několikamilionovou investici. Levnější cestu k řešení problému nabízí společnost Grantley Design, která vaše XK předělá tak, aby alespoň z dálky vypadalo jako F-Type.

Doporučujeme: Jaguar F-Type SVR na Red Bull Ringu: Tři kola s kočkou

Vůz dostane v rámci úpravy kompletní bodykit. F-Type je totiž širší, takže se na XK nastěhují nové blatníky, na bok nové větší prahy, rozšířená je i kapota a samozřejmostí je zcela nová přední část vyrobená dohromady s nárazníkem z jednoho kusu. Přidejte jiná světla, podložky pod kola kvůli širšímu rozchodu… a váš staronový F-Type je téměř hotov. Technici ještě navíc doplní vůz o aktivní zadní spoiler a samozřejmě i nový lak.

Přestavba XK na vůz s designem F-Type není nic jednoduchého. Trvá zhruba dva měsíce, přičemž zájemce zaplatí v přepočtu zhruba 300 000 Kč. Společnost Grantley Design zatím vyrobila dva takovéto „F-Type“, třetí exemplář je aktuálně takzvaně v procesu.

Výsledek nevypadá úplně zle a navíc se můžete na majitele originálních F-Type vytahovat alespoň přítomností dvou nouzových sedadel ve druhé řadě, která současný britský sportovní vůz nemá.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: