Maserati MilleMiglia je poctou klasickým závoďákům s trojzubcem ve znaku

  • Maserati představilo speedster bez střechy s nízkým čelním sklem a místem pro jednoho

  • Nápadné jsou vzhůru výklopné dveře, které se otvírají směrem vzad

  • Vůz navrhl nezávislý automobilový designér, o pohonu nemluví

Italská automobilka Maserati se chystá na obměnu svého portfolia. V plánu je například nový sportovní model, který nahradí odcházející GranTurismo a kromě tradičního benzinového motoru nabídne i elektrický pohon. Půjde pravděpodobně o čtyřmístné kupé. Co kdyby se ale značka s trojzubcem ve znaku vrátila ke kořenům a navrhla zábavný jednomístný sporťák?

Přesně tuto otázku si položil nezávislý automobilový designér Luca Serafini, který má za sebou celou řadu zajímavých návrhů nejen italských aut. Inspiroval se u závodních speciálů Maserati 205F a 6CM, aby vytvořil moderní podobu otevřeného speedsteru. Výsledek je nadmíru povedený.

Maserati Levante Trofeo má osmiválec Ferrari a pojede 300 km/h

Auto s nápadně nízkou karoserií má oblé linie. Na přídi najdeme klasicky velkou masku chladiče s trojzubcem uprostřed. Nad ní jsou do přední kapoty vlité tenké pásy LED pro denní svícení, které navazují na kryté světlomety. Vůz bez střechy má jen nízké čelní sklo a vysokou záď připomínající vozy formule 1. Na jejím ostrém konci sedí třetí brzdové světlo. Samozřejmostí je řada karbonových doplňků včetně difuzoru.

Serafini zveřejnil celý balík renderovaných snímků svého vozu, který nazval Maserati MilleMiglia Concept. Na obrázcích si můžete prohlédnout i vzhůru otevíratelné dveře, jež se vyklápí směrem dozadu, což je u aut velmi neobvyklé. Minimalistické kabině z karbonových dílů a kůže dominuje volant téměř čtvercového tvaru. O použitém pohonu Serafini nehovoří, o vzhled jde koneckonců na prvním místě.

Maserati MilleMiglia je poctou klasickým závoďákům s trojzubcem ve znaku
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: