Maserati Alfieri dostane v roce 2020 také plně elektrickou verzi

  • Maserati Alfieri dorazí i v plně elektrické verzi v roce 2020

  • Je to kvůli tlaku na snižování průměrných emisí CO2

  • Maserati potřebuje novou platformu pro elektromobily

Pamatujete na koncept Maserati Alfieri? Představil se už v roce 2014, tehdy s osmiválcovým motorem. Nakonec se kvůli emisním normám a především tlaku na snižování průměrných korporátních emisí CO2 rozhodla automobilka nasadit přeplňovaný šestiválec od Ferrari (stejný, jaký má nyní třeba Alfa Romeo Stelvio).

Maserati Alfieri by se mělo na trhu objevit v roce 2019 v sériové podobě, která se ale nebude od konceptu příliš lišit. Dočkáme se jen změn v interiéru. Celkové proporce a rozvržení detailů zůstane podle všeho velmi podobné. U přeplňovaného šestiválce to ale neskončí. Alfieri bude k dispozici i v plně elektrické verzi.

Doporučujeme: Volkswagen e-Golf má větší akumulátor, vyšší výkon a dojezd až 300 km

Elektrické Maserati přijde v roce 2020. Britský Autocar připomíná, že to je také rok, kdy mají v EU platit povinné průměrné emise CO2 95 g/km napříč celou automobilkou. Elektromobil tak bude pro Maserati nezbytný. Za každý gram CO2 navíc totiž budou značky platit velké sankce.

Problémem pro Maserati bude skutečnost, že platforma konceptu není na zástavbu elektrického pohonu příliš vhodná. Zřejmě tak dojde k důležité technické změně. Během příštích let také přijde nástupce Maserati GranTurismo na starší platformě modelů Ghibli a Quattroporte. Lze ale předpokládat, že pro elektrické modely připraví koncern FCA, kam Maserati patří, nové platformy. Ty tak najdou uplatnění nejen v Maserati, ale také u Alfy Romeo a možná i u Ferrari

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: