Malé SUV Volvo XC20 si to rozdá třeba s Audi Q2. Bude i elektrická verze

  • Volvo bude mít do roku 2020 v nabídce čtyři crossovery a SUV

  • K modelům XC90 a XC60 se přidá ještě XC40 a nově nejmenší XC20

  • V prémiovém segmentu kompaktních SUV je nyní jen Audi Q2

Letos se představí nové SUV Volvo XC40, ale tím se s menšími vozy této kategorie u Volva nekončí. V plánu je ještě kompaktní model Volvo XC20, který zamíří do segmentu malých premiových SUV. V něm je nyní vlastně jediný produkt, Audi Q2. Většina ostatních malých SUV na trhu pochází od masových výrobců.

Segment malých SUV je na vzestupu. Například podle analýzy LMC Automotive mají prodeje v tomto segmentu trhu v příštím roce vůbec poprvé překročit dva miliony vozů. V loňském roce se prodalo 1,4 milionu malých crossoverů a SUV.

Doporučujeme: Test ojetiny — Volvo XC90 stárne, ale pořád stojí za úvahu

Volvo plánuje použít pro malé XC20 zkrácenou platformu CMA většího Volva XC40. Šéf vývoje Volva Henrik Green britskému Autocaru prozradil, že se zkrácením platformy CMA pro potřeby modelu XC20 problém nebude, ale že udělat auto ještě užší bude výrazně obtížnější. Krátké a široké auto ale bude podle něj vypadat dobře.

Pod kapotou Volva XC20 by se měl objevit především nový tříválec 1,5 l. Ten ve svých nejvýkonnějších provedeních nabídne více než 110 kW (150 koní). V úvahu přichází i jeho naftový příbuzný, rovněž se třemi válci. Ovšem Volvo možná diesely už definitivně opustí ve prospěch elektrifikovaných modelů. S plug-in hybridem se stejně počítá tak jako tak.

Ještě je moc brzy na to odhadovat, kdy by se mohlo Volvo XC20 dostat na trh. Vývoj zabere ještě rok dva, ale platformu automobilka má a motory také. Tento kompaktní model značka potřebuje především pro dosažení svých cílů prodávat aspoň 800 000 aut ročně už v roce 2020.

Malé SUV Volvo XC20 si to rozdá třeba s Audi Q2. Bude i elektrická verze
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (81.54%) 13 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: