Má sněžit, takže na D1 bude kalamita. Zde je 10 aut, se kterými byste tam mohli přežít

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • O víkendu má sněžit, řidiči tudíž mají očekávat komplikace 

  • Zejména na D1 by to mohlo být tradičně zajímavé

  • Kombinace sněhu, intenzivnějšího provozu a stavebních prací znamená jediné: abyste přežili, potřebujete ideálně nějaké speciální auto 

Je leden a přišla zima. Pro lidi, kteří předpokládají, že třeba na Vysočině ještě v prosinci nebude sněžit, by to mohlo být drobné překvapení, ale navzdory globálnímu oteplování občas v zimě napadne sníh i v České republice. Stalo se tak před Vánocemi a D1 zkolabovala. Aktuálně meteorologové slibují další sněžení a komplikace na silnicích. Tak co, troufnete si vyrazit na nejslavnější tuzemskou dálnici?

Musíme uznat, že jízda v zimě po D1, kde se kombinují zúžené úseky, mnoho kamionů, vysoká intenzita provozu a do toho ještě sněžení je opravdová výzva. Skoro by se chtělo říci, že abyste na D1 zimní cestu přežili, potřebujete něco speciálního. Něco, co buď projede úplně všude, abyste mohli kdekoliv sjet, nebo něco, co bude mít alespoň pohon všech kol a ideálně umožní pohodlné ubytování. Přesně taková auta najdete v galerii nahoře.

Zúžení na D1 jsou peklo. A řidiči ho ještě zhoršují bezdůvodným blokováním ostatních

Jasně, tenhle článek nemyslíme úplně vážně. Vždyť je pátek odpoledne. Ale nebylo by krásné zkrátit si stání v koloně na D1 třeba v palubní sauně? Můžete to brát i jako připomínku faktu, že ani v České republice není dobré delší cesty podceňovat. Takže se hodí přibalit si do auta nějakou deku a hlavně nevyrážet s  poloprázdnou nádrží. Popřípadě baterií. Trávit hodinové kolony na D1 v zimě v elektromobilu, to dává kalamitní situaci ještě úplně nový rozměr.

Má sněžit, takže na D1 bude kalamita. Zde je 10 aut, se kterými byste tam mohli přežít
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92%) 10 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: