Lotus vzpomíná na Jamese Bonda. Evora Sport 410 se ale v ponorku proměnit neumí

  • Lotus zavzpomínal na časy, kdy jeho auty jezdil James Bond

  • Evora Sport 410 má připomínat obojživelný Esprit S1

  • Potápět se ale jedinečný kus neumí

Lotus připravil speciální Evoru Sport 410 jako vzpomínku na legendární Lotus Esprit S1, se kterým jezdil James Bond ve snímku Špion, který mne miloval. Slavný britský agent unikl ve filmu pronásledovatelům tak, že vjel s Lotusem do vody, aby zmátl protivníky. Pod vodou se auto změnilo v ponorku.

Nový Lotus Evora Sport 410 se v obojživelné vozidlo proměnit neumí. Má ale několik detailů, kterými má slavné auto z bondovky připomínat. Za pozornost stojí například stejná registrační značka PPW 306R, nový přední nárazník a zadní kryt motoru z uhlíkových vláken v černém provedení.

Doporučujeme: Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“

Nic se nemění ani pod kapotou. Lotus Evora Sport 410 pohání kompresorem přeplňovaný šestiválec 3,5 l od Toyoty, který na zadní kola posílá přes tradiční manuální převodovku výkon 306 kW (416 k) a točivý moment 420 Nm. U běžného dostupného modelu si ale můžete připlatit i za automat.

Lotus Evora Sport 410 zrychlí s manuální převodovkou na 100 km/h za 4,2 sekundy a rozjede se na 305 km/h. Britská malosériová automobilka vyrobí každý rok jen 150 kusů tohoto modelu. Kus připomínající Esprit S1 Jamese Bonda je však jedinečný. Druhé takové auto už nevznikne.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

1 komentář

  1. To jim to trvalo, tohle vytvořit! 🙂
    Ať se podívají na mou MPSku. Design v lecčems lepší, do práce denně jezdím, 265 HP, 6,1 s /100 km a mohu jet i na lyže.
    Mazda 3 MPS- to je auto!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: