Limitka na elektrický způsob: Nissan nabízí Leaf s dojezdem 385 km, musíte si ale pospíšit

  • Nissan představil limitovanou edici modelu Leaf 

  • Provedení 3.Zero e+ Limited Edition disponuje výkonem 160 kW (217 k) a na jedno nabití ujede až 385 km 

  • Pro Evropu je ale počet dostupných kusů omezen na 5 tisíc 

Limitované edice dobře známe snad od všech automobilek. Obvykle se vezme nějaký běžný model, na něj se přidá pár méně běžných dílů, aby byla specialita na první pohled poznat, a případně se také zvýší výkon. Jako dobrý příklad nám poslouží třeba Škoda Fabia R5, která se na krátkou dobu objevila v nabídce dokonce i s motorem 1.4 TSI. Jak podobné speciality vypadají v případě elektromobilů, to teď ukázal Nissan. Ten představil vylepšenou limitovanou edici modelu Leaf. Ta kromě vyššího výkonu slibuje především výrazně vyšší dojezd.

Zatímco u nás běžně dostupný Leaf využívá akumulátor s kapacitou 40 kWh a výkon použitého elektromotoru je 110 kW (150 k), aktuální specialita je osazena akumulátorem s kapacitou 62 kWh a elektromotorem naladěným na 160 kW (217 k). O kolik bude tohle provedení rychlejší, to tisková zpráva neříká. U elektromobilů je ale stejně důležitější, že místo 270 km udávaných pro běžný Leaf podle cyklu WLTP ujede elektrická limitka pojmenovaná jako Leaf 3.Zero e+ Limited Edition podle stejného cyklu až 385 km.

Test Nissan Leaf 40 kWh: Obraťme list

Potíž je v tom, že Nissan připravil pro Evropu pouze 5000 exemplářů takto vylepšeného Leafu. Zájemci se mohou už teď registrovat a otálet by rozhodně neměli. V kontextu českého trhu je sice počet 5000 elektromobilů nepředstavitelně vysoký, nicméně limitovaný Leaf vznikl jako připomínka faktu, že to bylo v roce 2018 nejprodávanější elektrické auto v Evropě a na evropském trhu se loni celkově prodalo více než 39 tisíc exemplářů.

Vylepšený Nissan Leaf 3.Zero e+ Limited Edition dorazí letos v létě s cenou zhruba 1,2 milionu korun. Pokud na vás žádný exemplář nezbude, truchlit nemusíte. Třeba Hyundai prodává model Kona Electric, který není nijak limitován a který ve své lepší (a dražší) verzi nabízí 150 kW (204 k) a dojezd podle WLTP až 449 km.

Limitka na elektrický způsob: Nissan nabízí Leaf s dojezdem 385 km, musíte si ale pospíšit
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: