Líbila by se vám limitovaná Dacia Sandero R.S.? Musíte pro ni až do Brazílie

  • Dacia Sandero se prodává v Brazílii s logem značky Renault

  • V nabídce je teď limitovaná sportovní verze R.S. Racing Spirit

  • Pod kapotou má klasický atmosférický dvoulitr

Značka Dacia se neprofiluje jako výrobce sportovních aut. Na tom se prakticky nic nemění ani v Brazílii, protože Sandero R.S. prodávané výhradně na místním trhu má na masce chladiče logo Renault. Technicky je to ale vlastně Dacia Sandero, i když naladění podvozku bude odpovídat zaměření vozu a i pod kapotou se udály velké změny.

Renault Sandero RS (33)
Renault Sandero R.S. se v Brazílii už prodává. Limitované edice Racing Spirit ale dostane plnou výbavu a ještě několik nových detailů
Renault Sandero RS (35)
Upomínková plaketa limitované edice vyobrazuje brněnský Masarykův okruh. Slyšeli o něm v Brazílii vůbec někdy?

Brazilský Renault Sandero R.S. se totiž spoléhá na atmosférický dvoulitr o výkonu 110 kW (150 k) a točivém momentu 205 Nm. Síla putuje na přední kola přes šestistupňový manuál a na 100 km/h akceleruje tahle Dacia… tedy vlastně Renault za osm sekund. Nejvyšší rychlost je 202 km/h.

Doporučujeme: Dacia jako ojetina: Kterou chtít, kterou nebrat a jak nakupovat?

Techniku pro Sandero R.S. jsme si ale představili už před časem. Nyní zastoupení Renaultu pro brazilský trh připravilo tuhle speciální limitovanou verzi Racing Spirit. Vznikne jen 1500 kusů a od běžného Sandera R.S. se liší především plnou bohatou výbavou a samozřejmě speciálním barevným provedením a spoustou dalších detailů.

Nová jsou i 17″ kola s pneumatikami Michelin Pilot Sport 4 o rozměru 205/45 R17 a nechybí samozřejmě ani plaketka připomínající limitovanou edici a pořadové číslo vozu. Zajímavé je, že na této plaketce je vyobrazena silueta brněnského Masarykova okruhu. Navíc má Sandero R.S. Racing Spirit ještě denní LED světla. Za to všechno zaplatí zákazníci 66 400 brazilských realů, což je v přepočtu 514 000 korun.

Líbila by se vám limitovaná Dacia Sandero R.S.? Musíte pro ni až do Brazílie
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: