Líbil by se vám malý sedan nebo hatchback, který jezdí 300 km/h? ABT takový vůz nabízí

  • Audi RS 3 je neskutečně rychlé auto 

  • Přeplňovaný pětiválec nabízí v sériovém provedení výkon 400 koní 

  • Komu by to bylo málo, ten může od ABT dostat ještě 100 koní navíc

  • Taková RS 3 pak zvládne až 300 km/h

Současná verze Audi RS 3 a RS 3 Sportback osazená nejsilnějším pětiválcem na trhu, je všechno, jenom ne pomalá. Parametry motoru 294 kW (400 k) a 480 Nm mluví za vše, stejně jako udávané zrychlení z nuly na 100 km/h za 4,1 s a nejvyšší rychlost až 280 km/h, daná omezovačem. Mohlo by se zdát, že by takovýto automobil měl postačit i hodně náročným zákazníkům. Také v tomto případě se ovšem najdou možnosti, jak nechat výkon dále zvýšit. ABT aktuálně představilo verzi naladěnou na 368 kW (500 k) a 570 Nm.

Doporučujeme: Nové Audi RS 3 Sportback je hatchback, který předjede kdejaké Porsche

ABT uvádí, že ani nebyly nutné nějaké větší zásahy do motoru, zvýšený výkon je pouze dílem nové řídicí jednotky. V praxi takto upravená RS 3 zrychlí z nuly na 100 km/h za pouhých 3,7 s a maximálně se rozjede na 300 km/h.

Nabídka ABT samozřejmě nekončí zvýšeným výkonem. Svou RS 3 si můžete nechat dovybavit třeba speciální sadou tlumičů vyvinutou ve spolupráci se společností KW Automotive. K dispozici jsou rovněž lepší brzdy nebo zvučnější výfuk s koncovkami o průměru 102 mm.

Doporučujeme: Srovnání nesrovnatelného — O kolik přesně je rychlejší Audi SQ7 než Ford Focus RS?

Shodou okolností nám Audi RS 3 nedávno zavítalo do redakce na test, takže můžeme potvrdit, že už sériová verze je neskutečně rychlá. Popravdě řečeno, připlácet za další příděl koní je spíše zbytečné, ale proti gustu… ABT nabízí RS 3 vyladěnou na 368 kW (500 k) v rámci paketu, který obsahuje kromě upraveného motoru také přepracovaný podvozek, lepší brzdy, jiný výfuk, nová kola, aerodynamické doplňky a drobné úpravy v interiéru. Celkem zájemci zaplatí zhruba 430 tisíc.

Líbil by se vám malý sedan nebo hatchback, který jezdí 300 km/h? ABT takový vůz nabízí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: