Fenomenální Lexus LC 500 se dočkal také varianty se stahovací střechou

  • Na autosalonu v Los Angeles představuje Lexus kabrio verzi modelu LC500

  • Koncept měl premiéru v Detroitu

  • Rozměry oproti kupé se liší v řádech milimetrů

  • Výkon 8válcového motoru zůstává shodný s kupé, stejně jako ovládání infotainmentu

Lexus LC je velmi atraktivní kupé, které stále vypadá, jako by bylo pouhým konceptem. Totéž lze říct o jeho otevřené verzi, která se oficiálně představila na právě probíhajícím autosalonu v Los Angeles.

Lexus LC v provedení kabriolet se poprvé ukázal v podobě konceptu na letošním detroitském autosalonu. Jeho karoserie je shodná s kupé. Jiná je pouze o 10 mm kratší karoserie a o 5 mm větší výška, zapříčiněná skládací plátěnou střechou. Tu lze ovládat do rychlosti 50 km/h. Složí se za 15 sekund, o jednu vteřinu déle trvá ji opětovně natáhnout. Vyztužení karoserie se vyžádalo úpravy na podvozku.

Interiér je plný kvalitních materiálů. Kabriolet je stejně jako kupé vybaven nepříliš zdařilým ovládáním infotainmentu Remote Touch
Plátěná střecha se stahuje za 15 sekund, o vteřinu déle trvá její opětovné natažení. Manipulace s ní je možná i za jízdy

Lexus tvrdí, že LC 500 Convertible můžete používat celý rok. Má vyhřívaná i větraná sedadla, ofuky krku, výkonnější ventilaci, vylepšenou akustickou izolaci a systém aktivního potlačení hluku.

Test Lexus LC500 Sport+: Překvapení jak se patří

Lexus LC 500 Convertible disponuje stejnou výbavou jako kupé, což znamená také komplikované ovládání infotainmentu Remote Touch, které je už roky terčem kritiky pro svou nelogičnost. Novinkou je možnost Android Auto, kterou Lexus nabídne v průběhu příštího roku, kdy otevřený Lexus LC 500 také dorazí na trh.

Co se motorizací týče, jak označení napovídá, zatím bude pouze jediná. Atmosférický motor V8 s výkonem 351 kW a točivým momentem 540 Nm, který spolupracuje s desetistupňovým automatem. Po zkušenosti s kupé (viz odkaz s obrázkem výše) nás to rozhodně nemrzí.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: