Lamborghini Huracán GT3 je mistrem seriálu Blancpain GT Series 2017

Závodní vůz Lamborghini Huracán GT3 rakouského týmu Grasser Racing byl v Barceloně, posledním podniku sezony, korunován mistrem seriálu Blancpain GT Series 2017, nejprestižnějšího mistrovství GT na světě s velmi silnou konkurencí.

    • Třetím místem v Barceloně získal vůz týmu Grasser Racing titul v prestižním mistrovství GT
    • Tovární jezdci Lamborghini Squadra Corse Mirko Bortolotti, Christian Engelhart a Andrea Caldarelli vybojovali titul v hodnocení jezdců

Vozu se startovním číslem 63, za jehož volantem se střídali tovární jezdci Lamborghini Squadra Corse, Mirko Bortolotti, Christian Engelhart a Andrea Caldarelli, stačilo třetí místo k tomu, aby si zajistil titul v sezoně 2017. Během výjimečného tříhodinového závodu, na jehož start se postavilo 50 vozů, se vždy pohyboval na čelních pozicích.

Závod v Barceloně byl vyvrcholením sezony, v níž závodní vůz Lamborghini Huracán GT3 se startovním číslem 63, v barvách týmu Grasser Racing, bojoval o nejvyšší příčky ve všech deseti podnicích seriálu Blancpain GT Series, a to jak v závodech poháru Sprint Cup (s jezdci Bortolottim a Engelhartem), tak i v závodech poháru Endurance Cup (v nich nastupoval jezdec Andrea Caldarelli společně s výše uvedenými jezdci).

Mezi celou řadu vynikajících výsledků letošní sezony patří vítězství na okruzích Monza a Silverstone v poháru Endurance Cup, dvojité vítězství v Brands Hatch v poháru Sprint Cup i dlouhá řada umístění na bodovaných místech. Konzistentní výkony, spolehlivost závodního vozu Huracán GT3, vynikající práce členů týmu Grasser Racing a rychlost továrních jezdců Lamborghini byly rozhodujícími faktory, které vedly k celkovému vítězství v mistrovství s tak tvrdou konkurencí, jako je seriál Blancpain GT Series, v němž bojují všichni nejprestižnější výrobci automobilů o desetiny sekundy.

Letošní sezona přinesla zisk celkem čtyř titulů v mistrovství Blancpain GT Series: rakouský tým zvítězil v hodnocení týmů celkově i v poháru Endurance Cup. Mirko Bortolotti a Christian Engelhart získali tituly v hodnocení jezdců celkově a v poháru Endurance Cup (v poháru společně s jezdcem Andreou Caldarellim).

Automobili Lamborghini S.p.A.

Společnost Automobili Lamborghini se sídlem ve městě Sant’Agata Bolognese v severovýchodní Itálii byla založena v roce 1963.

Modelová řada Huracán s motory V10 oslavila světovou premiéru na Ženevském autosalonu 2014. Karosářskou variantu Coupé následovaly v roce 2015 otevřený Spyder a verze s pohonem zadních kol. Huracán Performante byl představen na Ženevském autosalonu 2017 a na Severní smyčce Nürburgringu držel rekord na kolo časem 6:52.01. Huracán je nástupcem legendárního modelu Gallardo a svou inovativní technikou a výjimečnými výkony nově definuje zážitky z řízení luxusního supersportovního vozu.

Aventador S, představený v roce 2016, je novým měřítkem ve světě luxusních supersportovních vozů s motorem V12.

Společnost Automobili Lamborghini se 135 prodejci na celém světě vytvořila během půl století své existence dlouhou řadu automobilů snů, mezi něž patří 350 GT, Miura, Espada, Countach, Diablo, Murciélago i limitované edice včetně vozů Reventón, Sesto Elemento, Veneno a Centenario.

V České republice je prvním a jediným oficiálním zastoupením Lamborghini Praha.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: