Kvíz: Dokážete správně odpovědět nejtěžší otázky z autoškoly?

Tentokrát si vás v pravidelném pátečním kvízu vyzkoušíme opět ze znalostí dopravních předpisů, dopravních značek a dalších záludných otázek, které trápí uchazeče o řidičský průkaz při zkouškách. Díky stránkám autoskola-testy.cz jsme vybrali statisticky nejméně úspěšné otázky, ve kterých se nejčastěji chybuje. Tak ukažte, jestli je vy dokážete zodpovědět správně.

Kvíz: Ukažte, co si ještě (ne)pamatujete z autoškoly

Jako obvykle máte u všech deseti otázek na výběr nikoli ze tří, jako je tomu v testech v autoškolách, ale ze čtyř možností. Správná je vždy jen jedna z nich. S výsledkem se můžete pochlubit sdílením na sociálních sítích nebo jen komentářem dole pod kvízem. A jestli to neuděláte na plný počet bodů, tak si radši honem přečtěte náš článek Pět hrubých řidičských chyb, které vás mohou na silnici stát život.


Share the quiz to show your results !


Just tell us who you are to view your results !

KVÍZ: Zvládnete tyto nejtěžší otázky z autoškoly? Mám %%score%% z %%total%% správně
0%

 

Kvíz: Dokážete správně odpovědět nejtěžší otázky z autoškoly?
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (64.3%) 79 hlas/ů

12 KOMENTÁŘE

  1. Je už to hodně dlouho, co jsem dělal autoškolu. Na tehdejší otázky si nepamatuji, ale pokud se dnes při zkouškách bazíruje na takovýchto otázkách, které nejsou nic jiného než slovíčkaření o věcech, které by měly být buďto automaticky vžité, nebo je běžný řidič v životě nepoužije, pak se opravdu nedivím, co dnes člověk na silnicích potkává. Místo přiblížení uchazeče o ŘP co nejblíž reálnému provozu (včetně těch věcí, které se v autoškole nedozví a učí se až při zdokonalovacích kurzech alias “škole smyků”) se šprtají nazpaměť nesmyslné odpovědi na nesmyslné otázky.

  2. Ale jinak díky test. Protože se furt učíme a jsme zkoušení z teorie a bohužel na letitou praxi a zkušenosti profíků se kašle…

  3. Slovickareni, nic jineho…kdyby radsi autoskoly brali duraz na bezpeci, plynulou jizdu, apod…vznikalo by daleko mene havarek…

  4. Dobrý den ale nechápu odpověď na otázku u přesahujícího nákladu. Správná odpověď by měla být první možnost že má být náklad označen praporkem 30×30.

    • Náklad se označuje praporkem pouze za nesnížené viditelnosti. Za snížené se označuje odrazkami viz. správná odpověď na otázku.

  5. Ako napisal Tomas, je to slovickarenie. Testy kedysi davno som urobil bez chyby za 10 minut, na test sme mali 20 minut. Je treba jazdit, po 100 000 km uz clovek ziska vodic navyky….

  6. Praporek 30 ×30 cm je za nesnižene viditelnosti a jestli se nepletu v otazce je “za snižene ” viditelnosti.

  7. úplně stejné znění odpovědi hned u první otázky a jedna je dobře druhá špatně? Nejste sfetovany? Když už dělate kvíz tak aspoň pořádně

  8. Strasna sracka… Nadmerny naklad nevozim a kdyz budu muset tak se podivam jak ho oznacit. Historicke auto nemam tak je mi to sumafuk, pred prejezdem zastavim tak at vidim, protoze jinak je mi to k nicemu, znacka dipravni nehoda – jako fakt? K cemu ue dobra? Ja ji povazuji za zvysene riziko a tudiz nevidim rozdil v “dobra x spatna odpoved”…

PŘIDAT KOMENTÁŘ: