Koncept Toyota FT-4X je chystaný menší nástupce FJ Cruiseru

  • Koncept Toyota FT-4X naznačuje stylový crossover

  • Dostane pohon všech kol dokonce i s redukcí

  • Pod kapotou bude „maloobjemový čtyřválcový motor“

  • Koncept využívá novou globální platformu

Pamatujete na Toyotu FJ Cruiser? Bylo to poměrně zvláštní retro SUV připomínající první generaci Land Cruiseru. Ačkoli se jednalo vlastně jen o model pro severoamerický trh, pár se jich dostalo i k nám. Nyní se evidentně chystá jeho nepřímý nástupce, který naznačuje koncept Toyota FT-4X představený na autosalonu v New Yorku.

Koncept je založen na nové modulární globální platformě TNGA (Toyota New Global Architecture). Na délku vůz měří jen zhruba 4,2 metru, takže to vyloženě přímý nástupce velkého FJ Cruiseru není, ale rozhodně půjde předobraz podobně koncipovaného a především stylového crossoveru.

Doporučujeme: Pět dobrých ojetých SUV s pohonem 4×4 za 150 až 300 000 korun

Toyota nespecifikovala typ pohonu, ale údajně má být pod kapotou „maloobjemový čtyřválcový motor“. Ten bude pohánět všechna čtyři kola a auto dokonce dostane i redukci. Zajímavostí je také třeba GoPro kamera ve zpětném zrcátku, na kterou si řidič může nahrát své výlety mimo asfalt. Nechybí přepínání jízdních režimů a spousta zajímavých detailů jako například zadní dveře, které se mohou buď otevírat do boku, nebo vyklápět vzhůru. Interiér je navržený tak, aby šel snadno očistit a aby mu nevadila voda.

Toyota se prozatím nemá ke zveřejnění nějakých konkrétnějších údajů a termínů, kdy podobné auto uvidíme na silnici. Přeci jen je to ještě docela divoký koncept na to, aby se ihned začal vyrábět. Dejme mu tedy zhruba tři až čtyři roky. Na rozdíl od FJ Cruiseru se ovšem se sériovým modelem založeným na FT-4X počítá na všech trzích včetně toho evropského.

Koncept Toyota FT-4X je chystaný menší nástupce FJ Cruiseru
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: