Koncept Hyundai Vision T PHEV je předzvěst ekologicky šetrného vozu s dynamickými jízdní vlastnostmi

  • Vision T je sedmým koncepčním vozem designérského centra Hyundai

  • Aktivní maska chladiče optimalizuje aerodynamiku

  • Rozvor dosahuje nadprůměrných 2804 mm

Hyundai na losangeleském autosalonu prezentuje koncept plug-in hybridního kompaktního SUV, jehož posláním je nejen šetrnost k životnímu prostředí, ale také mimořádně dynamické jízdní vlastnosti.

Koncept je sedmým pokračováním řady studií, které reprezentují „smyslnou sportovnost“ značky Hyundai, tedy designový jazyk, kterého se v budoucnu dočkáme u nových modelů tohoto korejského výrobce.

Nabíjecí zásuvka se ukrývá v zadním blatníku na straně spolujezdce.
Studie kompaktního plug-in hybridního SUV se chlubí na danou kategorii mimořádným rozvorem 2804 mm.

Nejvýraznějším prvkem celé studie je maska chladiče, která je u stojícího vozidla uzavřená. Za jízdy však každá lamela masky chladiče vykonává pohyby ve stanoveném sledu, čímž vytváří dojem dynamického pohybu. Podle Hyundai toto řešení usměrňuje proudící vzduch pohonnému ústrojí a optimalizuje tak aerodynamiku i hospodárnost.

Studie kompaktního SUV na délku měří 4610 mm, na šířku 2014 mm a výška o několik málo milimetrů přesahuje 1700 mm. Až na větší šířku jde v dané kategoriio poměrně běžné rozměry. Nestandardní je ale rozvor, který dosahuje 2804 mm. Designéři Hyundai k tomu řekli, že díky němu auto působí ještě dynamičtějším dojmem a zároveň nabídne dostatek místa i cestujícím vzadu.

Žádné technické údaje automobilka Hyundai nezveřejnila.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: