Kolik stojí vrcholný Hyundai i30? Tři miliony vám na něj stačit nebudou

 • Hyundai i30 by měl nabízet prémiovost za nízkou cenu

 • Vrcholné verze ale stojí hodně přes 700 tisíc 

 • Tím opravdovým vrcholem je ovšem i30 N TCR, a na ten vám nebudou stačit ani tři miliony 

Hyundai se na českém trhu dlouhodobě prezentuje jako značka, která nabízí prémiovou kvalitu za nízkou cenu. Že to dnes už není tak docela pravda, to ukázal náš nedávný srovnávací test, do kterého přijela plně vybavená i30 s karoserií kombi a s cenovkou bezmála 750 tisíc. Pokud ale toužíte po opravdovém vrcholu nabídky, budete muset sáhnout mnohem hlouběji do kapsy. Automobilka oficiálně oznámila cenu svého okruhového speciálu i30 N TCR. Na něj vám nebudou stačit ani tři miliony.

Základní cena činí 128 000 eur, tedy v přepočtu zhruba 3,3 miliony korun. Pokud nebudete s objednávkou otálet, dostanete slevu zhruba 100 000 korun. Před nákupem vozu Hyundai požaduje zaplacení zálohy ve výši 15 000 eur (necelých 400 tisíc). Ušetřit ale můžete také za náhradní díly.

Doporučujeme: Hyundai i30 má dvě nové verze. N míří na Focus ST, Fastback na Octavii

Nabídka se týká týmů, které si pořídí víc aut najednou. Hyundai nabízí balíčky dílů v hodnotě 10 tisíc eur při nákupu dvou aut, u tří má balíček hodnotu 16 tisíc eur a u čtyř 28 tisíc eur. Zároveň si můžete připlatit třeba za paket, který váš vůz připraví pro vytrvalostní soutěže. Součástí je ABS, přídavná světla nebo hrdlo nádrže pro rychlé doplňování paliva.

Hyundai i30 N TCR se v Nošovicích samozřejmě nevyrábí. Vůz vzniká v německém Alzenau. V souladu s pravidly se o pohon stará zážehový přeplňovaný dvoulitr, jehož výkon může být maximálně 257 kW (350 k). Převodovka je sekvenční šestistupňová, brzdy dodává Brembo a minimální hmotnost je 1285 kg (včetně řidiče).

První zákazníci dostanou svou i30 N TCR už v prosinci.

Kolik stojí vrcholný Hyundai i30? Tři miliony vám na něj stačit nebudou
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (64.29%) 14 hlas/ů
Sdílejte

6 KOMENTÁŘE

 1. Není vrcholem Hyundai náhodou i20 WRC 2017 s pořizovací cenou tuším kolem 15 mil. kč a astronomickými provozními náklady ?

   • Tak kdysi (2015) byla i20 WRC prodána do soukromého týmu, možná by to klaplo i teď.
    Ale i20 R5 je relativně běžné dostupná. A holá cena 180,000eur.

 2. Kolik si, pane Dittrichu, myslíte, že stojí třeba okruhový speciál BMW proti standardní sériovce? Hmm…? A, mimochodem, větu “Hyundai se na českém trhu dlouhodobě prezentuje jako značka, která nabízí prémiovou kvalitu za nízkou cenu” jste si nejspíše vymyslel sám – Hyundai se prezentuje prémiovou kvalitou. (tečka) Za nízkou cenou musíte např. k Dacii…

PŘIDAT KOMENTÁŘ: