Kolik lze také dostat za nabouranou ojetinu? Porsche 959 bylo prodáno za 10 milionů

  • Aukce vzácných automobilů nejsou ničím výjimečným, není ale úplně obvyklé, aby do dražby zamířil nabouraný exemplář 

  • Minulý týden byl ovšem v rámci Monterey Car Week nabídnut zájemcům poškozený exemplář Porsche 959

  • Nového majitele nakonec našel, přičemž ten za vůz zaplatil v přepočtu více než deset milionů korun 

V rámci různých aukcí se často objevují velmi vzácné exempláře v perfektním stavu opatřené pro běžné smrtelníky dost neuvěřitelnou cenou. Včera jsme například psali o Ferrari 250 GTO, ze které jeho současný majitel zaplatil přes jednu miliardu korun. Není ale příliš obvyklé, aby se dražil nějaký vzácný historický vůz po nehodě. Přesně to se ovšem stalo minulý týden v rámci Monterey Car Week. Poškozené Porsche 959 nakonec svého majitele našlo a levné rozhodně nebylo.

Původně aukční síň Mecum Auctions odhadovala prodejní cenu na 450 až 550 tisíc dolarů. K horní hranici se Porsche 959 nakonec nepřiblížilo, ale i výsledných 467 tisíc dolarů určitě stojí za pozornost. V přepočtu totiž zájemce zaplatil za tuto nabouranou ojetinu 10 334 000 korun.

Doporučujeme: Porsche bude tisknout díly pro své veterány. Jako první se dočkaly modely 959 a 911 Speedster

Jakkoliv se může zdát taková částka absurdně vysoká, současný majitel viděl v tomto exempláři spíše zajímavou investiční příležitost. Vůz má poškozenou přední část, vzadu umístěný motor je v pořádku, takže ty nejdražší opravy se provádět zřejmě nemusí. A přestože uvedení auta do původního stavu zaručeně nebude nic levného, téměř jistě se to vyplatí. Exemplářů Porsche 959 vzniklo v provedení Komfort pouze 294 a ty v dobré kondici se prodávají přibližně za dvacet milionů korun a více. Navíc tento konkrétní nabouraný kus do osudné nehody najel pouze necelých šest tisíc kilometrů.

 

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: