„Kodiaq“ od Seatu dostal jméno Tarraco. Představí se v Ženevě

  • Seat pojmenoval sedmimístné SUV Tarraco

  • Jedná se o model praktický totožný se Škodou Kodiaq

  • Na trh bude Seat Tarraco uveden na podzim

Seat před časem zahájil svou „SUV ofenzívu“ modelem Ateca, což je vlastně převlečená Škoda Karoq. Představilo se rovněž kompaktní SUV Seat Arona a za pár týdnů na autosalonu v Ženevě uvidíme třetí model, který nyní dostal jméno Seat Tarraco. Bude to slibované větší SUV, technicky příbuzné se Škodou Kodiaq.

Jméno vybrali fanoušci a zákazníci prostřednictvím internetového formuláře, ve kterém se objevilo více než 10 000 španělských zeměpisných názvů. Jméno Tarraco zvítězilo s celkovým počtem přes 146 000 hlasů. Ve finále dostalo 35,5 % hlasů, do finále se ještě dostala jména Avila, Aranda a Alboran. Tarraco je staré označení katalánského města Tarragona.

Doporučujeme: Test Seat Ateca 1.4 TSI 4Drive – X=Volkswagen Tiguan/Seat Leon

O technice toho Seat moc neřekl, ale je nám jasné, že nové SUV Tarraco dostane modulární koncernovou platformu MQB a bude to v podstatě převlečená Škoda Kodiaq. Samozřejmě se vedle pětimístného provedení bude nabízet i sedmimístná verze.

Pod kapotou budou totožné motory jako u Škodovky, základní verze bude mít jen pohon předních kol a Seat uvede model Tarraco na trh na podzim. Více podrobností bychom se měli dozvědět během premiéry na autosalonu v Ženevě.

„Kodiaq“ od Seatu dostal jméno Tarraco. Představí se v Ženevě
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: