Klasický Fiat 500 si můžete postavit i z Lega. Stavebnice jde do detailu

  • Veterán ze šedesátých let se prodává i v Česku v rámci sběratelské série Creator

  • Model si můžete složit z 960 kostek, na délku měří 24 centimetrů

  • Design vozu je detailní, nechybí propracovaná kabina nebo stahovací střecha

Lego začalo v Česku prodávat novou sběratelskou stavebnici historického vozu. Po Volkswagenu Brouk nebo T1 Camper Van si můžete složit italský Fiat 500F. Oblé autíčko, které pomohlo rozhýbat Evropu, se vyrábělo mezi lety 1957 až 1975. Konkrétně model F pak v období od poloviny šedesátých let. Měl už standardně otvírané dveře nebo jiný nárazník.

Lego šlo do velkých detailů. Tedy vlastně malých – autu se můžete podívat pod zadní kryt motoru, kde najdete propracovanou vzduchem chlazenou jednotku. Model má látkovou stahovací střechu nebo rezervu schovanou pod přední kapotou. Ta pomůže, když si na cestu sbalíte malířský stojan s plátnem zobrazujícím „pětistovku“ před římským Koloseem. Nechybí ani promyšlená kabina či dodatečný kufr umístitelný na záď.

Lego představuje originální Batmobil z roku 1989. Měří 60 cm a stojí osm tisíc

I když se to z obrázků nezdá, model je poměrně velký. Fiat 500F z Lega měří přes 11 centimetrů na výšku a 24 centimetrů na délku. Široký je také 11 centimetrů. V krabici najdete celkem 960 dílků, vzhledem k náročnosti stavebnice je určena pro sběratele od 16 let. Vyjde na 2199 korun.

Pokud byste si chtěli pořídit opravdový Fiat 500, pak se připravte na vysoké částky. Oblíbený veterán se v zachovalém stavu prodává za 150 až 200 tisíc korun. Některé zajímavé varianty ale přesahují i čtvrt milionovou cenu.

Klasický Fiat 500 si můžete postavit i z Lega. Stavebnice jde do detailu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: