Kia Stinger GT zazářila na proslulé tuningové SEMA Show

Stinger GT Federation
  • Kia Stinger GT Wide Body v úpravě od legendárních West Coast Customs podvozkem sníženým až o 3,5 cm, 21‘‘ koly z kovaného hliníku či karbonovým kitem a difuzorem

  • Kia Stinger GT Federation se speciálním lakem Creamy-Orange a zvýšeným výkonem díky příslušenství od nejlepších dodavatelů tuningových dílů 

Společnost Kia Motors America představila na největší světové tuningové výstavě SEMA Show v americkém Las Vegas dva speciálně upravené modely Kia Stinger. Oba vozy nezaměnitelným způsobem posouvají hranici toho, jak směle, dynamicky a agresivně může model Stinger vypadat.

Kia Stinger GT Wide Body

Model oděný do perleťově modré metalízy je dílem legendární tuningové společnosti West Coast Customs (WCC), která si získala světovou proslulost díky pořadu Pimp My Ride vysílaném americkou hudební stanicí MTV. Stinger v podání WCC čerpá inspiraci z klasických závodních vozů GT ze 70. let minulého století a posouvá vizuální prezentaci modelu na zcela novou vzrušující úroveň. K sebevědomému postoji trhače asfaltu přispívá snížení přední nápravy o 3,5 cm a zadní nápravy o 3 cm a výrazně rozšířená karoserie, pod níž se skrývají 21‘‘ disky Keen z kovaného hliníku obuté do nízkoprofilových pneumatik. Závodní vzhled doplňují karbonový přední spoiler a zadní difuzor s mohutnými dělicími příčkami nebo lichoběžníkové koncovky výfuku. Uvnitř interiéru jednoznačně zaměřeného na řidiče se skrývá ručně prošívaná přístrojová deska z šedé kůže, modré lemování kožených sedaček či lesklá černá středová konzola. 

Kia Stinger GT Federation

Model Federation, na němž Kia spolupracovala se společností Air Design, na první pohled zaujme speciálním lakem Creamy Orange, který kontrastuje s výraznými prvky v černém provedení, ať již jde o přední spoiler, zadní difuzor či postranní zrcátka a zadní lištu zavazadelníku. Karbonový difuzor je doplněn modifikovanými koncovkami výfuku od společnosti Borla, které pomáhají vytříbit zvuk motoru a zvýšit jeho výkon až o 15 koňských sil. Celkový výkon motoru se tak pohybuje okolo hranice 380 koní.* Model Federation je posazen na 20‘‘ discích TSW obutých do nízkoprofilových pneumatik Falken. Pro zajištění ještě intenzivnějšího zážitku je podvozek vybaven zkrácenými pružinami Eibach a silnějšími stabilizátory podvozku.

Poznámka pro editory: * Jedná se o odhad dodavatele, který není ověřen měřením společnosti Kia Motors America

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: