Kia otevřela moderní školicí středisko

  • Školicí středisko o rozloze 400 m2 pojme až 40 lidí

  • Areál je plně vybaven pro práci s alternativními pohonnými jednotkami včetně elektromobilů

  • Celkové náklady na výstavbu střediska dosáhly 5,5 mil. korun

  • Areál slouží primárně k rozvoji kompetencí v rámci dealerské sítě KIA

Společnost KIA MOTORS CZECH otevřela nové školicí středisko ve středočeské obci Nupaky nedaleko Prahy. Moderní zázemí o rozloze 400 m2 bude sloužit především pro potřeby školení dealerů a jejich zaměstnanců. Nové středisko je vybaveno nejmodernějšími technologiemi potřebnými pro kompletní diagnostiku a opravu nejnovějších modelů, včetně vozů s hybridními a elektrickými pohonnými jednotkami. Celková výše investice do školicího areálu, který pojme až 40 lidí, dosáhla 5,5 mil. korun.

„Naše společnost dlouhodobě klade důraz na perfektní teoretickou i praktickou připravenost našich dealerů a jejich servisních středisek. Ta totiž stojí v první linii při kontaktu s našimi zákazníky, kteří jsou u značky KIA dlouhodobě zvyklí na nejvyšší kvalitu poskytovaných služeb. Dosud jsme pro technická školení na nové typy pohonů a na nové modely používali pronajaté prostory tak, abychom byli nablízku dealerům v regionech. Nové technologie a pohonné jednotky si však vyžádaly výstavbu komplexního školicího centra, ve kterém můžeme dealerům a jejich technikům ukázat i náročnější servisní operace,“ vysvětluje Michal Tolar, technický manažer společnosti KIA MOTORS CZECH.

Nové školicí středisko je rozděleno na dílenskou část, sklad, dvě učebny, lobby
a kancelář pro školitele. Menší učebna pro 12 osob nazvaná Picanto je vybavena laptopy a je určena pro individuální práci s účastníky školení. Větší učebna Sorento je vybavena variabilní posuvnou stěnou a lze v ní umístit několik vozidel pro statickou prezentaci. Pojme najednou až 40 lidí a umožňuje tak efektivně proškolit techniky a prodejce v rámci produktových školení z celé České republiky v krátkém čase. Do dílenské části se vejdou naráz tři modely značky KIA, na kterých si mohou technici vyzkoušet modelové řešení nejrůznějších závad a pokročilou diagnostiku vozidel KIA včetně hybridních a plně elektrických pohonných jednotek. Dílenská část je vybavena moderním elektrickým a pneumatickým servisním nářadím, dvěma zvedáky, rychlonabíjecí stanicí pro hybridní a elektrická vozidla, stojany s motory a převodovkami, kalibračními speciálními přípravky a diagnostickými systémy Kia. Pro prezentaci je využíváno sofistikované IT vybavení. „Díky modernímu vybavení nového školicího střediska si zde budou moci naši mechanici, technici i prodejci bezpečně vyzkoušet nejrůznější systémy vozidel KIA, včetně práce s elektromobily a hybridními vozy, což je pro ně velká přidaná hodnota. I když jsou všichni naši dealeři certifikovaní pro servis elektromobilů, zatím jich na silnicích není takové množství, aby se k jejich servisu dostávali pravidelně. Zde si proto mohou v pravidelných intervalech své znalosti utužovat tak, aby byli připraveni na všechny případné požadavky našich zákazníků,“ dodává Michal Tolar.

Kia otevřela moderní školicí středisko
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: