Kia Optima má po faceliftu. Dostala slabší diesel a vylepšený vzhled

  • Vznětový motor 1.7 CRDi byl nahrazen novou šestnáctistovkou 

  • Do nabídky zážehových verzí přichází čtyřválec 1.6 T-GDi 

  • Optima dostala decentně upravený design a drobná vylepšení v interiéru 

  • Premiéra proběhne v Ženevě, na trh se vůz dostane ve třetím čtvrtletí 

Hlavní ženevskou novinkou automobilky Kia je nová generace modelu Ceed, ale to nebude vše. Příští týden se ukáže také modernizovaná Optima. Ta se dočkala drobných úprav karoserie a interiéru, ale především byla změněna nabídka motorizací. Na trhu se nová verze tohoto modelu objeví ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Doporučujeme: Kia Ceed 2018 odhalena. Prohlédněte si novou generaci do posledního detailu (90x foto)

Minulostí je u modelu Optima vznětový čtyřválec 1.7 CRDi, na jeho místo přichází zcela nový motor U3 o objemu 1,6 litru. Ten i za pomoci systému vstřikování močoviny produkuje nižší emise, zároveň jsou ale nižší také jeho parametry. Místo dosavadních 104 kW (141 k) a 340 Nm si budou muset zájemci vystačit s výkonem 100 kW (136 k) a s vrcholem točivého momentu 320 Nm.

Druhou novinkou v nabídce motorů je přeplňovaný zážehový čtyřválec 1.6 T-GDi. Ten s výkonem 132 kW (180 k) vyplní mezeru mezi atmosférickým dvoulitrem (120 kW/163 k) a vrcholnou přeplňovanou jednotkou 2.0 T-GDi, kterou znáte z našeho staršího dlouhodobého testu. Přeplňovaná šestnáctistovka je spojena se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Doporučujeme: Kia Optima SW GT v dlouhodobém testu — zpět k (alpským) kořenům

Další novinky jsou víceméně kosmetické. Optima dostala nová mlhová světla, upravenou masku chladiče, přepracovaný přední nárazník (u sedanu se měnil i ten zadní) a v interiéru najdeme například nový volant. Změny vzhledu se týkají také sportovní verze GT.

Kia Optima má po faceliftu. Dostala slabší diesel a vylepšený vzhled
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: