Kia oficiálně poodhalila nové Sorento, zatím jen zevnitř. Vypadá opravdu dobře

  • Čtvrtá generace Sorenta přišla o klasický volič převodovky

  • Společně se skicami interiéru se na internetu objevily také informace o motorech

  • Na seznamu nechybí benzínové, naftové ani hybridní motorizace

Po nedávno zvěřejněných špionážních fotografiích čtvrté generace středně velkého SUV Kia Sorento automobilka uvolnila první oficiální skici interiéru. Nová Kia Sorento si svou premiéru odbude začátkem března na ženevském autosalonu.

Interiér nového Sorenta je ve srovnání se stávající generací doslova jiným světem. Jeho středobodem je dvojice displejů, která je opticky spojena jedním rámečkem. Na první pohled toto uspořádání připomíná nové modely Mercedes-Benz. Další výraznou změnou oproti třetí generaci je absence voliče převodovky, který nahradil otočný ovladač ve stylu vozů JLR. Středová konzola dále zahrnuje ovladače vyhřívání/ventilace sedaček, tlačítko parkovací brzdy, spínač vyhřívání volantu a další ovládací prvky.

Jednou z výrazných změn oproti třetí generaci je nahrazení tradičního voliče převodovky otočným
Oficiální obrázky ještě nejsou k dispozici, ovšem na internetu kolují fotky z natáčení reklamního spotu

Současně s oficiálními skicami se na internetu rovněž objevily informace týkající se připravovaných motorizací. Jako první je zveřejnil web The Korean Car Blog, tudíž není známo, zda uvedené motorizace budou k dispozici kromě domácího trhu také pro ostatní trhy. Například pro ten evropský.

Korejský zdroj mluví o šestici připravovaných motorů, které budou prostřednictvím manuální či automatické převodovky (prý se počítá i se dvouspojkovou) pohánět jednu či obě nápravy. Jedná se o zážehové, vznětové a také hybridní a plug-in hybridní motorizace.

Jsou moderní SUV v terénu k ničemu? Kia Sorento ukazuje, že umí docela dost

Na seznamu figuruje jako základní motorizace atmosférický zážehový čtyřválec 2,5 l, který však nejspíš půjde pouze na americký trh. Nabídku zážehových motorizací doplňují přeplňované čtyřválce 2,0 T-GDI a 2,5 T-GDI. U nás v Evropě bychom měli mít zejména nové vznětové čtyřválce řady R 2,0 a 2,2 CRDi v kombinaci se samočinnou 8stupňovou převodovkou a pohonem 2WD a 4WD.

O hybridních variantách bližší informace nejsou, ale jak korejské, tak americké zdroje uvádějí, že hlavní pohonnou jednotkou elektrifikovaného systému bude přeplňovaný čtyřválec 1,6 T-GDI.

Kia oficiálně poodhalila nové Sorento, zatím jen zevnitř. Vypadá opravdu dobře
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Nepřekvapili. Zevnitř je opravdu ošklivá. Fotky exteriéru v krvavém tónu. Jak přesolená rýže. Svého zákazníka si přesto najde.

  2. Ano skutečně uvnitř ošklivá. Dramatický červený přeliv fotek exteriéru efektivně zdůrazňuje tuctovost nové Asijské krabice na trhu. Zákazníka si však v Čechii najde. Bezpochyby.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: