Kia Niro se na veletru CES představí v elektrické verzi a s autonomním řízením

  • Kia Niro EV se představí na veletrhu CES v Las Vegas

  • Ukáže vizi budoucích interiérů a infotainmentu

  • Nebude chybět autonomní řízení, internet 5G a mnoho dalšího

  • Samozřejmě je to elektromobil

Veletrh spotřební elektroniky, který se každoročně koná v Las Vegas, získává na důležitosti i pro automobilky. Vždyť mnoho nových aut jsou spíše takové pojízdné tablety než skutečná auta pro lidi, které baví řídit. Na veletrhu CES se značky předhánějí v tom, kdo nabídne lepší infotainment, pokročilejší systémy samočinné jízdy a podobně.

Kia přiveze nový model Niro EV. Už z názvu je patrné, že se bude jednat o elektromobil. Součástí prezentace má být odhalení vize, jak si Kia představuje svou budoucnost po stránce pohonů a řízení. Právě nové elektrické Niro má dostat podporu částečně autonomního řízení, ale Kia ještě nechce prozradit, čeho všeho se v rámci samočinného řízení dočkáme.

Doporučujeme: Srovnávací test Kia Niro vs. Toyota C-HR: Když je žák lepší než učitel

Uvidíme ale také tři koncepty interiérů a ovládání infotainmentu, na kterých bude Kia zkoušet reakce veřejnosti, aby mohla vybrat ten optimální. Nebude chybět ani internet na palubě, vůbec poprvé se má v autě objevit připojení 5G. A jak je to s pohonem? O tom tradičně automobilka mlčí, protože to už dnes lidi stejně nezajímá.

Očekáváme ale, že elektrické Niro dostane stejnou techniku jako chystaný elektrický crossover Hyundai Kona, takže na výběr by měly být akumulátory o kapacitě 40 nebo dokonce 64 kWh umožňující dojezd přes 300 km na jedno nabití.

Kia Niro se na veletru CES představí v elektrické verzi a s autonomním řízením
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: