Kia GT toho na další upoutávce ukazuje mnohem víc. Představí se 8. ledna

  • Kia GT se představí 8. ledna v sériové podobě

  • První koncept sportovní zadokolky jsme viděli už v roce 2011

  • Nejrychlejší provedení zrychlí na 100 km/h za 5,1 s

  • Řízení má být lepší než u konkurenčních BMW

Korejská automobilka Kia naplánovala premiéru nového modelu s pohonem zadních kol na 8. ledna 2017. V další upoutávce jsou konečně vidět linie nového vozu a lze z ní odhadnout přibližné proporce. Kia GT se vedle amerického a samozřejmě domácího korejského trhu podívá i do Evropy.

Platformu si Kia půjčí od automobilky Hyundai, respektive od modelu Genesis G70. Pod kapotou se objeví také šestiválce, ale pokud jde o evropský model, zřejmě se s ničím jiným než přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem počítat nedá. Na druhou stranu, Evropa dostane také turbodiesel 2,2 l, který bude ostatním trhům zapovězen.

Doporučujeme: Kia Sportage 2.0 CRDi vs. Volkswagen Tiguan 2.0 TDI — Nečekaně vyrovnaní

Vrcholnou motorizací by měl být bi-turbo šestiválec 3,3 l, který má v modelu Genesis G90 výkon 272 kW (370 k) a točivý moment 510 Nm. Podle posledních zpráv zvládne zrychlit na 100 km/h za 5,1 s. Prozatím není jasné, jestli se bude Kia GT prodávat jen s automatem, nebo jestli bude k dispozici i manuál. Určitě ale přijde také verze s pohonem všech kol, nebude to tedy jen zadokolka.

Kia se nestydí profilovat auto jako cenově atraktivnějšího soupeře k zavedeným evropským modelům Audi A4, BMW řady 3 a Mercedes třídy C. Dokonce jsou slyšet hlasy, že má mít Kia GT lepší řízení než bavorák. Co si tak vzpomínáme na testy aktuálních BMW, nemělo by být pro Korejce příliš těžké naladit řízení lépe…

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: