Kia chystá laciné miniauto pro lidi, kteří se bojí nákazy v MHD

Zdroj: Citroën
  • Malý elektromobil bude lákat na velmi nízkou cenu, k mání bude i na bázi předplatného

  • Vůz by se měl podobat například Citroënu Ami, dlouhý dojezd nebude prioritou

  • Kia chce své auto nabídnout hlavně těm, kteří se chtějí vyhnout hromadné dopravě

Z hlediska infekcí je hromadná doprava výrazně rizikovější než osobní. Není proto divu, že se řada lidí snaží MHD za každou cenu vyhnout. Podle nedávného průzkumu například v Číně jezdilo před koronavirovou pandemií 34 procent lidí osobními vozy, nyní je to už 65 procent. Kia se proto rozhodla, že nabídne alternativu k hromadné dopravě.

Tu by měl zastat malý městský vůz za velmi nízkou cenu. Magazínu Auto Express to řekl šéf evropské pobočky Kia Emilio Herrera s tím, že chystaný model bude elektromobil, který se bude podobat například Citroënu Ami. Ten je ve Francii k mání za 6000 eur, tedy asi 165 tisíc korun nebo na bázi měsíčního předplatného, kdy uživatel platí v přepočtu 550 korun. To je částka srovnatelná s cenou týdenní jízdenky v pařížské a měsíční v pražské MHD.

Tento nový Citroen stojí jen 150 tisíc a mohou ho řídit i 15letí

„Lidé se dnes chtějí cítit bezpečně. V Číně přesedlali z hromadné dopravy na individuální. Pokud se nám podaří udržet podobnou cenu jako za MHD, věříme, že je přesvědčíme, aby sedli raději do auta. I proto zvažujeme předplatné, kdy si budete moci vůz pronajmout třeba jen na měsíc nebo dva, takže bude stejně flexibilní jako veřejná doprava,“ řekl Herrera.

Už na začátku letošního roku oznámila sesterská automobilka Hyundai spolupráci s kalifornským výrobcem elektormobilů Canoo, se kterým chce připravit takzvanou „skateboardovou“ architekturu. Na ni by pak mohly vznikat různé elektrické modely značek Hyundai a Kia.

Pražský politik i teď vyzývá lidi, aby jezdili radši MHD než autem. Neposlouchejte ho

Malá Kia do zásuvky se má objevit jako koncept už příští rok, v roce 2022 by pak mohla vyjet do ulic měst v sériové podobě. „Nejsme zaměřeni jen na Evropu, chceme s tímto vozem vstoupit na globální trh. Důležité bude udržet si pro zákazníky co nejnižší cenu,“ dodal Herrera.

Kia chystá laciné miniauto pro lidi, kteří se bojí nákazy v MHD
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (81.43%) 14 hlas/ů

7 KOMENTÁŘE

  1. 550 Kč měsíčně? Ani náhodou! Kolik roků bych musel splácet takovou půjčku! Umím počítat. To je 300 měsíčních splátek 25 let, nepočítaje úroky. Tak dlouho žádné auto ani nevydrží! A to určitě nebude jezdit zadatmo. Údržba, pojištění atd. Takže luxusní poježděníčko! To je městská doprava mnohem lepší. Pokud někdo vydělá 3000 eur za měsíc a má fobii z takové dopravy prosím. Ať se plácne.

    • Vždyť to je naprostý nesmysl. To zase pisálek něco někde opsal a dal tomu zase nádech něčeho a lidi budou jak tupci reagovat na naprostý nesmysl. Lidi nemají na základní věci, ani na obyčejné auto a tady budou něco splácet a ještě takový šunt ? To fakt nestojí ani se zamyslet !

  2. Co to meleš Vencl,to je na každém co si koupí.Určtě to ode lepší,než ty šílené koloběžky:).
    My si to vozítko rádi koupíme.

  3. Čtěte pánové pořádně, nejedná se o koupi na splátky,ale o pronájem na měsíc.V podstatě půjčovna za 550 .na měsíc

PŘIDAT KOMENTÁŘ: