Každý chce jezdit jako Putin. Aurus Senat je vyprodán na další dva roky

  • O civilní verzi ruského prezidentského speciálu je zájem 

  • Produkce modelu Aurus Senat je vyprodaná na dva roky dopředu

  • Základní cena činí v přepočtu zhruba 3,5 milionu korun

Takzvaný projekt Cortege vznikl jako základ nové prezidentské limuzíny pro Vladimíra Putina. Ten své auto dostal dříve v letošním roce a před časem bylo představeno také civilní provedení, pojmenované Aurus Senat. Ruská limuzína je teoreticky dostupná běžným zákazníkům. Jenže tak jednoduché to nebude. Produkce pro rok 2019 a 2020 je už teď vyprodaná.

Píší o tomu ruská média s odkazem na agenturu RIA Novosti, která cituje spoluvlastníka a generálního ředitele společnosti Sollers (ta je průmyslovým partnerem celého projektu) Vadima Švecova. „S hrdostí oznamuji, že nebude možné koupit Aurus Senat ani v roce 2019, ani v roce následujícím, protože máme objednávky na dva roky dopředu,“ prohlásil.

Aurus Senat je ruská variace na Rolls-Royce. Nabídne ale pohon všech kol a nižší cenu

Zdánlivě velmi vysoký zájem o ruský luxusní sedan však vyplývá hlavně z omezené nabídky. Minimálně pro rok 2019. Vznikne totiž pouze 120 exemplářů a přibližně polovina z nich půjde ke státní službě, která má na starost ochranu ruského prezidenta, takže toho pro běžné zákazníky moc nezbude. Kolik Senatů má vzniknout v roce 2020, to zatím výrobce neuvádí.

Základní Aurus Senat je dlouhý 5630 mm a pohání ho přeplňovaný osmiválec podporovaný elektromotorem. Celkově řidič dostane k dispozici výkon 439 kW (598 k). Cena takového provedení je v přepočtu zhruba 3,5 milionu korun. Senat je tudíž výrazně levnější než Rolls-Royce.

V rámci tohoto projektu ještě vzniknou na stejném technickém základu další modely včetně SUV. První zákazníci dostanou svůj Senat příští rok.

Chtěli byste také ruskou limuzínu Aurus Senat?

6 KOMENTÁŘE

    • meles hovna. je to jiste spickovy vyrobek a do rolse by te ani nepustili. tenhle hnup prisel jenom noupat a neco ulomit

  1. nikdo nesrovnává kvalitu těchto vozu jedná se pouze o příměr v ceně opovrhuji kritikou lidí kteří nepojedou v životě ani jedním z těchto vozů jen mají před očima nekompetentní rudej hadr přest i těmto lidem přeji hezký den

PŘIDAT KOMENTÁŘ: