Kalifornský supersport slibuje velkou autorevoluci. Bude se vyrábět na tiskárně

  • Czinger 21C je nový hybridní hypersport z USA

  • Světová premiéra je plánovaná na ženevský autosalon

  • Hybridní pohonnou jednotku si Czinger vyvíjel sám

Kalifornská společnost Czinger Vehicles, o které před několika dny věděla jen hrstka nadšenců, uvolnila první oficiální fotografie nového hybridního hypersportu 21C a spolu s nimi také krátké video, ve kterém slibuje velkou automobilovou revoluci.

Tou může být klidně uspořádání sedadel za sebou, ale také například komponenty vytisknuté na 3D tiskárně. Kevin Czinger, zakladatel a generální ředitel v jedné osobě, totiž stojí také za automobilem jménem Divergent Blade. Ten se stal prvním vozem na světě zkonstruovaným tímto unikátním způsobem.

Kevin Czinger stojí také za automobilem Divergent Blade, který byl celý vytisknut na 3D tiskárně
Zveřejněné fotky odhalují karbonové panely karoserie a některé závodní prvky

Czinger použití 3D tisku (respektive „aditivní výroby“) dokonce zmiňuje ve stručné tiskové zprávě. Každopádně zveřejněné fotky odhalují karbonové panely karoserie a některé závodní prvky, jako jsou například centrální matice kol, výrazný zadní stavitelný spoiler a prosklený kokpit ve stylu monopostů Le Mans.

Možná se tou revolucí myslí také hybridní pohonná jednotka, kterou si u Czingeru vyvinuli zcela sami a jejíž uspořádání momentálně není známé. Ve videu je však slyšet libozvučné burácení spalovacího motoru.

Pokud se dobře podíváte na přiložené video, kde je Czinger 21C zachycen při průjezdu po Pacific Coast Highway, a srovnáte jeho obrys s výše zmiňovaným 3D supersportem Divergent Blade, lze vypozorovat mnoho podobností. Czinger 21C se tedy dá označit za evoluci tohoto 640 kg vážícího sportovního automobilu. V celé kráse se představí na ženevském autosalonu hned první novinářský den, tedy 3. března.

Kalifornský supersport slibuje velkou autorevoluci. Bude se vyrábět na tiskárně
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: