Jsou moderní SUV v terénu k ničemu? Kia Sorento ukazuje, že umí docela dost

  • Hell’s Gate je oblíbená destinace fanoušků off-roadingu

  • Kia Sorento ukázala, že s pořádnými pneumatikami zde obstojí i SUV

  • Řidiči ale nesmí být líto těch sedřených nárazníků

Pod pojmem SUV si dnes nepředstavíme drsný off-road, který by se bez zaváhání brodil kamenitým říčním dnem a šplhal po 100% stoupání. Moderní SUV jsou zpravidla jen velká osobní auta bez velkých terénních ambicí a jak jsme se sami mohli už mnohokrát přesvědčit, škrtají břichem i na obyčejné polní cestě, kterou ani dvacetiletá Felicie nepovažuje za výzvu.

Doporučujeme: Nový terénní Mercedes-Benz třídy G je pořád stejný a má jen osmiválec

Některá SUV jsou ale přeci jen schopnější a spíše narazí na limity silničních pneumatik než svého podvozku. Velkým limitem jsou také obavy řidiče. I když třeba víme, že Land Rover Discovery zvládne v terénu neuvěřitelné věci, je nám zkrátka líto brát naleštěné a drahé luxusní SUV do bahna. Ale co třeba taková Kia Sorento? Abychom zjistili, jak si tohle SUV vede, musíme se podívat do Spojených států.

Ve státě Utah u města Moab je doslova brána do pekel, v originále Hell’s Gate. Jedná se o oblíbenou zastávku příznivců off-roadingu, kteří zde zkoušejí své schopnosti a schopnosti svých aut. A jak dokázal youtube kanál autoedit, i Kia Sorento tuhle zdánlivě nezdolatelnou překážku dokáže zvládnout, pokud tedy napřed dostane pořádné terénní pneumatiky. Jen vám nesmí být líto těch urvaných nárazníků.

Jsou moderní SUV v terénu k ničemu? Kia Sorento ukazuje, že umí docela dost
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: