A Jeep Wrangler s desetiválcem z Dodge Viper by se vám nelíbil?

  • Jeep Wrangler s motorem V10 z Viperu? Ano, i to je možné

  • Celá přestavba je velice nenápadná

  • Prodejce chce za auto v přepočtu 1,1 milionu korun

Jeep Wrangler nikdy nebyl silniční stíhač, především díky svému terénnímu zaměření. Někdo ale považoval za velice dobrý nápad vyndat původní základní čtyřválec a místo něj namontovat do tohoto klasického amerického off-roadu velký desetiválec 8,3 l z Dodge Viper o výkonu přes 500 koní.

Jeep Wrangler SRT10 (12)
Na první pohled by nikoho nenapadlo, že před sebou nemá jen obyčejného Wranglera na trochu větších kolech a zvednutém podvozku
Jeep Wrangler SRT10 (14)
Vměstnat obří desetiválec 8,3 l pod kapotu Jeepu musel být asi docela velký oříšek. Motor má výkon něco málo přes 500 koní

Zajímavé na celé přestavbě je, že byste to do ní vůbec neřekli. Na první pohled auto pořád vypadá jako obyčejný Jeep Wrangler a ani uvnitř nic nenaznačuje přítomnost menšího jaderného reaktoru pod kapotou. Celá tahle legarce, o jejíž reálné použitelnosti si neděláme příliš velké iluze, se podle inzerátu na eBay prodává za cenu 52 000 dolarů, tedy asi 1,1 milionu korun.

Doporučujeme: Octavia s osmiválcem BMW a jiné škodovky se šílenými motory

Docela by nás zajímalo, jak si s tím náporem výkonu poradí původní třístupňový automat, který byl asi navržen na trochu jiné točivé momenty. Tedy, aspoň se v inzerátu nepíše o tom, že by vůz měl jinou převodovku.

Vlastně jediným snadno rozpoznatelným detailem jsou jiné a větší brzdy, ale protože Jeep Wrangler patří mezi nejčastěji upravovaná auta, asi to nikoho napoprvé nezarazí.

A Jeep Wrangler s desetiválcem z Dodge Viper by se vám nelíbil?
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: