Jeep Wrangler 6×6 je čínská specialita pro místní trh

  • Přestavby na 6×6 jsou pořád populární. V Číně vznikl Jeep Wrangler 6×6  

  • O pohon se stará upravený šestiválec Pentastar 

  • Výroba není jistá, každopádně jde o věc určenou pouze pro Čínu

Pozornost k třínápravovým off-roadům přitáhl Mercedes, když svým zákazníkům před časem nabídl omezenou sérii třídy G s pohonem 6×6. Movití zájemci vzali tento speciál útokem. Od té doby se postupně objevují další a další podobné přestavby založené například i na Land Roveru Defender. Jedna z těch nejnovějších vychází pro změnu z Jeepu Wrangler.

Původ tohoto stroje hledejme v Číně, konkrétně u společnosti G. Patton. Ta vzala Wrangler, uřízla ho za C-sloupkem, přidala korbu pro pick-up a tu následně doplnila o pevnou nástavbu. Další designové úpravy nejsou nijak radikální. Zřejmě tou největší je jiná maska chladiče.

wr6x6_15
Mercedes-Benz G 6×6 všichni dobře známe, teď přichází další podobná specialita
wr6x6_14
Wrangler 6×6 vznikl v Číně a vypadá to, že se také bude pouze v Číně prodávat

Šestikolový Wrangler stojí na sedmnáctipalcových kolech obutých do terénních pneumatik o velikosti 35 palců. Pohon má na starost šestiválec Pentastar 3,6 l, osazený kompresorem. Celkový výkon motoru se nám bohužel dohledat nepodařilo.

Zatím není jisté, zda se toto monstrum skutečně bude vyrábět, ale i kdyby se tak stalo, půjde téměř jistě o automobil určený výhradně čínskému trhu.

Jeep Wrangler 6×6 je čínská specialita pro místní trh
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 3 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: