Jeepy Wrangler a Gladiator přijíždějí ve dvou protikladných verzích: drsnější a komfortnější

  • Varianta Mojave je určena pro extrémní vyznavače offroadingu

  • Zesílen byl žebřinový rám i tuhé nápravy

  • Jeep na autosalon v Chicagu přivezl také komfortněji zamřenou výbavu High Altitude

Jeep na právě probíhající autosalon v Chicagu přivezl nové speciální edice Wrangleru a Gladiatoru. Prodávat se začnou ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Speciální edice Mojave je ještě více zaměřena na jízdu v terénu. Jeep takto bude označovat i další, na extrémní off-roading zaměřené modely. Verze Mojave má přepracovaný podvozek, který by si měl ještě lépe poradit například s jízdou v poušti. Díky tlumičům značky Fox se světlá výška Gladiatoru zvýšila na 29,5 centimetru. V zájmu lepší stability na nezpevněném povrchu se o 1,3 cm se zvětšil rozchod kol. Kromě toho Jeep významně vyztužil rám a obě tuhé nápravy.

Pokud se vám Mojave zdá příliš drsný, Jeep současně představil komfortnější provedení Wrangleru a Gladiatoru s označením High Altitude
Díky tlumičům Fox se světlá výška Gladiatoru zvýšila na 29,5 centimetru. Inženýři také o 1,3 centimetru zvětšili rozchod kol

Gladiator Mojave je momentálně dostupný pouze se zážehovým motorem 3,6 V6 Pentastar, s parametry 213 kW (285 koní) a 353 Nm. Standardem je šestistupňový manuál, ale volitelně je k dispozici také osmistupňová samočinná převodovka.

Provedení Mojave se od běžných modelů liší výdechem na kapotě, bočními nášlapy a kovovým krytem motoru. Pick-up jezdí na 17palcových kolech z lehké slitiny s 33palcovými univerzálními pneumatikami. Volitelně lze objednat pneumatiky terénní.

Uvnitř je Gladiator Mojave vybaven sedadly s výraznějším vedením těla a řidič může nově volit jízdní režim Off-Road Plus se specifickým mapováním plynového pedálu a protiprokluzového systému. Řidiči může přiřadit pohon přední nápravy i ve vysokých rychlostech, což u běžného Gladiatoru není možné.

Test Jeep Wrangler 2.2 CRD Rubicon: Bezkonkurenční off-road

Pokud se vám Mojave zdá příliš drsný, Jeep současně představil komfortnější provedení Wrangleru a Gladiatoru s označením High Altitude. Standardní výbavou těchto modelů jsou například LED světlomety a mlhovky, kůží potažená palubní deska či 8,4palcový infotainment s navigací. Přibyly také některé asistenční systémy.

Jeepy Wrangler a Gladiator přijíždějí ve dvou protikladných verzích: drsnější a komfortnější
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: