Jeep Grand Cherokee dostane motor Hellcat s výkonem přes 700 koní

  • Jeep brzy představí nejvýkonnější SUV na světě

  • Model Grand Cherokee Trackhawk dostane motor Hellcat

  • Výkon tohoto SUV by se mohl dostat přes hranici 700 koní

Na dubnovém autosalonu v New Yorku se konečně představí ostrý Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Sportovní off-roady jsou dnes v módě. BMW má X5 M, Land Rover má Range Rover SVR, nezapomínejme ani na naftové Audi SQ7. Svou troškou do mlýna chce tedy přispět i Jeep s modelem Grand Cherokee Trackhawk.

O příchodu ostřejší verze oblíbeného amerického SUV se spekulovalo již před časem, ale teď vedení potvrdilo, že se takové auto chystá. Technické detaily jsou ještě tajné, ale pod kapotou bude podle všeho kompresorem přeplňovaný osmiválec 6,2 l, který najdeme i v modelech Dodge Charger a Challenger Hellcat.

Doporučujeme: Je rychlejší Jeep Grand Cherokee SRT, nebo akrobatické letadlo?

To znamená, že výkon Jeepu by se mohl pohybovat za hranicí 700 koňských sil. To by z něj činilo absolutně nejvýkonnější sériově vyráběné SUV široko daleko. Nicméně na potvrzení konečných oficiálních čísel si musíme počkat až na zmíněný autosalon v New Yorku. Jeep také naznačil, že hodlá vyrábět Grand Cherokee Trackhawk  jen v omezeném počtu kusů.

Vedle ostrého modelu Grand Cherokee pracuje americká automobilka Jeep na velkém luxusním SUV, které má soupeřit s Range Roverem, chystaným BMW X7 a dalšími velkými SUV zavedených značek. Velký luxusní Jeep by se mohl znovu jmenovat Grand Wagoneer.

Jeep Grand Cherokee dostane motor Hellcat s výkonem přes 700 koní
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: