Je tohle příští Suzuki Swift? Proti Fabii má vyrukovat s litrovým tříválcem a hybridem

  • Unikl první snímek nové generace Suzuki Swift

  • Pod kapotou bude tříválec BoosterJet a také i hybrid

  • Zatím nevíme, zda zůstane verze 4×4

Současná generace Suzuki Swift je na trhu od roku 2010 a pomalu přichází čas na nový model. Jeho brzký příchod může napovídat snímek, který se dostal na internet. Britský Autocar píše, že ho zveřejnila stránka hledající právě uniklé a špionážní fotky. Ovšem zdroj už je nyní nedostupný.

Díváme se na příští hatchback Suzuki Swift? Dost možná. Ten by se mohl představit už na jaře a o soupeřích na evropském a českém trhu je jasno. V Evropě se bude muset poprat s novým Fordem Fiesta, u nás ho čeká souboj se Škodou Fabia. Fabia je sice jednoznačně nejprodávanější, ale Suzuki stabilně patří ke značkám, které procentuálně nejvíce oslovují soukromé zákazníky.

Doporučujeme: I nová auta mohou dostat 0 hvězdiček NCAP. U nás je naštěstí nekoupíte

Nový Swift dostane litrový tříválec s přeplňováním, který automobilka nazývá BoosterJet. Bude i klasická atmosférická dvanáctistovka a dokonce se počítá s hybridní verzí. Hybrid ale bude jednoduchý a levný. Bez spalovacího motoru se neobejde a malý elektromotor bude pouze asistovat benzinové jednotce. Spotřeba a emise ale mají spadnout pod úroveň dieselu. S naftovým motorem se už nepočítá.

Na evropském trhu prodá Suzuki ročně přes 50 000 modelů Swift, takže se jedná pro značku o lukrativní trh a důležitý model. U nás prodalo Suzuki v loňském roce 942 Swiftů, za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo už 947 Swiftů. Zájem tedy rozhodně neklesá. Zajímavostí je, že Swift je k dispozici i s pohonem všech kol, ve své třídě je to unikát. O budounosti tohoto provedení ale jen můžeme spekulovat.

Je tohle příští Suzuki Swift? Proti Fabii má vyrukovat s litrovým tříválcem a hybridem
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: