Jaká auta jsou nejlepší na tahání karavanů a přívěsů? Volvo XC60, VW Polo nebo Škoda Kodiaq

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Také letos proběhla anketa Tow Car of the Year 

  • Škoda Kodiaq loňské vítězství neobhájila, přesto uspěla

  • Celkovým vítězem se stalo Volvo XC60

Pokud hledáte vůz vhodný pro tahání karavanů nebo přívěsů, určitou nápovědou by pro vás mohla být britská anketa Tow car of the Year. Letos se konal v pořadí už 36. ročník. Akci organizuje Caravan and Motorhome Club. Nejde o žádné obyčejné hlasování veřejnosti. Vítěze volí odborná porota a všemu předchází důkladné testování. Minulý rok zvítězila Škoda Kodiaq, letos už ale na celkové prvenství nedosáhla.

Jízda s přívěsným vozíkem: Jak řídit a na co všechno dávat pozor

Oproti minulosti organizátoři upravili na základě zpětných reakcí rozdělení vozů do jednotlivých kategorií. Dříve totiž byla určující cena, nově je rozhodující hmotnost taženého přívěsu. O titul Tow Car of the Year 2019 se celkově ucházelo 35 modelů různých značek. Absolutní prvenství získalo Volvo XC60, které současně zvítězilo také v kategorii 1500 až 1700 kg a navíc obdrželo titul Family Towcar.

Vítěze všech vyhlášených kategorií najdete ve fotogalerii nahoře. Příliš pestré složení značek ale nečekejte. Celkem šest ze sedmi oceněných aut je rozděleno mezi koncern VW a Volvo. Jedno místo pak zbylo na Peugeot.

Pokud sháníte auto na tahání přívěsů, ale hledáte mezi ojetinami, pak by vám mohl pomoci náš starší článek:

5 nejlepších ojetin pro tahání těžkých přívěsů: Rozhodně nejsou bez rizika

Jaká auta jsou nejlepší na tahání karavanů a přívěsů? Volvo XC60, VW Polo nebo Škoda Kodiaq
Ohodnoťte tento článek!
3.1 (62.5%) 8 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

  1. Já používám na tahání karavanu Tucsona 2,0 CRDi VGT v manuálu a tam je parádních 2200 Kg nosnost. I se zátěží se s tím jezdí dobře, vyzkoušeno při dlouhé cestě do Chorvatska.

PŘIDAT KOMENTÁŘ: