Jaguar I-Type je elektrický nástupce speciálů D-Type a XJR-9. Poprvé se postaví na start už tuto neděli

  • Automobilka Jaguar se definitivně vrací do závodů 

  • Na své úspěchy z Le Mans chce navázat v seriálu Formula E

  • Monopost Jaguar I-Type se poprvé postaví na start už tuto neděli 

Automobilku Jaguar si určitě spojíte třeba s legendárními závody v Le Mans, kde slavila úspěch hned několikrát. Na tyto úspěchy teď chce britský výrobce navázat. Už tento víkend se značka Jaguar definitivně vrátí do soutěží coby tovární tým, účastnit se bude šampionátu Formula E.

Doporučujeme: Jaguar F-Type SVR na Red Bull Ringu: Tři kola s kočkou

Tým Panasonic Jaguar Racing se představí v ostrém závodu poprvé tento víkend, kdy začíná další sezona seriálu Formula E čítající dohromady čtrnáct závodů. Jaguar do nich vyšle svůj elektrický speciál označení jako I-Type, který disponuje maximálním výkonem 200 kW a který se rozjede nejvýše na 225 km/h.

Jaguar vidí v šampionátu elektrických formulí výbornou možnost, jak nabrat zkušenosti s elektrickým pohonem a ty později zužitkovat u sériových aut. V překladu to znamená, že také tento výrobce počítá s tím, že časem nabídne svým zákazníkům čistokrevné elektromobily. Ke stejnému korku se mimochodem odhodlala také automobilka Audi.

Doporučujeme: Audi je další automobilkou, která míří do seriálu Formula E

Jednotlivé týmy používají kvůli snížení nákladů shodné baterie, každý sám se pak postará o pohonnou jednotku, převodovku a zadní odpružení. První závod nadcházející sezony se pojede tuto neděli (9. října) v Hongkongu.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: