Jaguar E-Pace je kompaktní SUV se vzhledem a dynamikou sportovních vozů

  • E-PACE je spojením sportovního designu a dynamiky značky Jaguar v pětidveřovém kompaktním výkonném SUV

  • 4G Wi-Fi hotspot v modelu E-PACE umožňuje připojení až osmi zařízení zároveň

  • Díky velkému barevnému TFT displeji s úhlopříčkou 12,3 palce umístěnému na předním skle a Head-Up displeji řidič nespustí oči z cesty před ním

  • Lehká konstrukce podvozku, pohon všech kol, Active Driveline a vektorování točivého momentu zajišťují výborné jízdní vlastnosti a trakci na jakémkoli povrchu

  • Jde o první model značky Jaguar, který má vznětové a zážehové motory řady Ingenium, od dieselového motoru s výkonem 150 koní a s emisemi CO2 kolem 124 g/km až po ryze sportovní zážehový motor o výkonu 300 koní a se zrychlením z nuly na 100 km/h za 6,4 sekundy

Designéři značky Jaguar zkombinovali design a výkon sportovních vozů a vznikl z toho Jaguar E-PACE. Jde o pětimístné kompaktní SUV s pohonem všech kol a nemodernějšími technologiemi připojení, které se řadí vedle modelů I-PACE a F-PACE.

Design vnějších částí vozů čerpá inspiraci ve sportovním modelu F-TYPE a je pro něj charakteristická typická maska Jaguar, výrazné proporce, krátké převisy karoserie a výrazný boční profil. Příplatková kola z lehkých slitin o průměru 21 palců pak propůjčují modelu E-PACE velmi dramatický vzhled. Design sportovních modelů značky Jaguar je také evidentní v čisté linii střechy a charakteristickém tvaru bočních oken.

„Zavedená designová pravidla Jaguaru činí model E-PACE jasně identifikovatelným jako sportovní vůz dané třídy. Naše nové kompaktní SUV kombinuje prostorný interiér, konektivitu a bezpečnost, které rodiny očekávají, s proporcemi, čistým designem a výkonem, které si člověk s takto praktickým autem většinou nespojuje,“řekl Ian Callum, Director of Design Jaguar.

Model E-PACE se zaměřujeme na technologie a jejich maximální využití v praktickém životě. Dotyková obrazovka zábavního systému umožňuje propojit zákazníky s jejich oblíbenými aplikacemi, jako například Spotify nebo aplikacemi InControl pro Jaguar a Land Rover.

Interiér nabízí digitální připojení, které splní všechny požadavky moderních rodin. V interiéru jsou až čtyři 12 V napájecí zásuvky a pět USB portů. Nechybí ani 4G Wi-Fi hotspot, který podporuje připojení až osmi zařízení současně.

Jaguar E-PACE nabízí ve své třídě velký vnitřní prostor. Kompaktní SUV měří 4 395 mm na délku a je charakteristické krátkými převisy, konkrétně 882 mm vpředu a 832 mm vzadu. Rozvor má hodnotu 2681 mm a nabízí maximální komfort všem pěti cestujícím. Základní objem zavazadlového prostoru dosahuje 577 litrů díky sofistikovanému systému zavěšení zadních kol Integral Link.

Nové šasi zkonstruované výhradně pro model E-PACE maximalizuje využití vnitřního prostoru a zároveň poskytuje velmi odolný základ pro dynamické vlastnosti vozu, které si řidič může vychutnat na všech typech povrchu. Zadní náprava typu Integral Link umožnila inženýrům automobilky Jaguar naladit podvozek tak, aby nabídl vynikající jízdní vlastnosti a ovladatelnost.

Jaguar E-Pace nyní s adaptivním podvozkem, AI technologiemi a hospodárným zážehovým motorem o výkonu 200 koní

x

Systém Adaptive Dynamics poskytuje řidiči ještě větší kontrolu nad individuálním nastavením reakce pedálu plynu, automatické převodovky, řízení a také příplatkových nastavitelných tlumičů Adaptive Dynamics Suspension. Řídící jednotka systému Adaptive Dynamics reaguje na práci řidiče, pohyby jeho těla a volantu, přičemž s předstihem upravuje nastavení podvozku a šasi tak, aby nedocházelo k příliš velkému naklánění karoserie a aby zajistila maximální ovladatelnost vozu za všech situací a podmínek. Díky tomu Jaguar E-PACE poskytuje rodině potřebný prostor při zachování ryzího charakteru sportovních vozů značky Jaguar.

Pod kapotou modelu E-PACE najdete kompletní řadu úsporných, ale zároveň výkonných zážehových a vznětových motorů řady Ingenium. Třistakoňový přeplňovaný zážehový motor vystřelí model E-PACE z nuly na 100 km/h za 6,4 sekundy a ručička tachometru se zastaví až na maximální rychlosti 243 km/h. Pro zákazníky, kteří preferují hospodárnost je připravena verze s pohonem předních kol se vznětovým motorem Ingenium o výkonu 150 koní a emisemi 124 g/km CO2.

“Model E-PACE nabízí to nejlepší z obou světů. Jde o dynamiku sportovního vozu Jaguar a praktičnost kompaktního SUV. Nejnovější člen rodiny PACE nabízí pohodlný a prostorný interiér, chytře řešené úložné prostory, komunikativní řízení, a to vše doplňuje nabídka nejnovějších zážehových a vznětových motorů Ingenium z dílny Jaguar Land Roveru,dodal Alan Volkaerts, Vehicle Line Director Jaguar E-PACE.

Systém pohonu všech kol Active Driveline si v modelu E-PACE odbývá svou technologickou premiéru. Inteligentní nastavení kombinuje výbornou trakci s nezaměnitelným charakterem pohonu zadních kol značky Jaguar. Inteligentní rozdělování točivého momentu zajišťuje optimální stabilitu, dynamiku a spotřebu.

Jaguar E-PACE dostal do vínku nejnovější bezpečnostní a asistenční technologie. Propracovaný systém nouzového brzdění Emergency Braking využívá stereo kameru, která je zároveň využívána k detekci chodců, fungování systému udržování v jízdním pruhu Lane Keep Assist, rozpoznávání dopravních značek, adaptivním omezovačem rychlosti a slouží také k identifikaci únavy řidiče. Přední a zadní parkovací asistent je součástí základní výbavy všech verzí. Díky němu můžete zůstat v klidu i při tom nejsložitějším manévrování.

Stereo kameru v kombinaci s elektrickým posilovačem řízení využívá také systém hlídání mrtvých úhlů. Případným zásahem do řízení systém omezuje riziko bočních nárazů při jízdě na silnicích s více jízdními pruhy. Nový systém detekce provozu před vozem (Forward Traffic Detection) varuje řidiče před blížícími se vozy na křižovatkách s omezeným výhledem. Mezi pokročilé bezpečnostní systémy dále patří airbag pro chodce, který je uložen pod zadní hranou kapoty a zvyšuje míru ochrany chodce v případě kolize s vozem.

Nový Jaguar E-Pace má sice jen čtyřválcové motory, ale zato umí létat

Jaguar E-PACE je prvním vozem značky, který využívá další generaci technologie pro Head-Up displej, která je označována jako TFT (tenkostěnný transistorový displej). Nový displej dokáže zobrazit o 66 % více informací na širším poli pomocí plnobarevné grafiky s vyšší ostrostí. Řidič tak má neustále přehled o nejdůležitějších informacích, jako například rychlost a údaje z navigace. Na Head-Up displeji se dále zobrazují všechna upozornění a aktuální informace ze zábavního systému, včetně nouzové signalizace řídícího systému vozu. To vše se zobrazuje přímo v zorném poli řidiče a významně tak redukuje riziko nehody způsobené nevěnováním pozornosti situaci před vozidlem.

Všechny verze modelu E-PACE mají novou generaci zábavního systému Jaguar Touch Pro. Nový systém je intuitivní, jednoduchý a velmi rychlý díky technologii ovládání hlasem, dotykové obrazovce s uhlopříčkou 10 palců a nastavitelným vzhledem.

V rámci příplatkové výbavy je možné si zvolit plnobarevný digitální přístrojový panel s uhlopříčkou 12,3 palce nebo dva prémiové audio systémy vyvinuté ve spolupráci s odborníky z firmy Meridian.

Model E-PACE si mohou zákazníci objednat s inovativním klíčem Activity Key. Ten patří do kategorie „nositelné elektroniky“ a jde o vodotěsný a nárazuvzdorný náramek s integrovaným RFDI transpondérem, který řidiči umožňuje zamknout klasický klíč uvnitř vozu a věnovat se oblíbenému běhu, plavání nebo cyklistice.

Jakmile Activity Key aktivujete tím, že ho přidržíte u horní hrany prostoru pro umístění registrační značky na pátých dveřích, dojde k deaktivaci všech normálních klíčů, které jsou ve voze.

Robustní podvozek umožňuje tahání brzděných přívěsů až do hmotnosti 1 800 Kg. Jaguar E-PACE je tak ideálním vozem pro zákazníky, kteří ho využijí jak pro pracovní, tak pro soukromé účely.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: